images/logo-edu.png

АВСТРІЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Австрійська Республіка (нім. Republik Österreich) – держава в Центральній Європі. Межує з Чехією, Словаччиною, Німеччиною, Угорщиною, Словенією, Італією, Швейцарією та Ліхтенштейном.

Австрія – федеративна республіка. Глава держави – федеральний президент (обирається прямим загальним голосуванням на 6 років). Глава федерального уряду – бундесканцлер. Уряду підпорядковуються поліція, армія та усі федеральні відомства.

Складається з 9 федеральних земель: Бургенланд, Відень, Верхня Австрія, Зальцбург, Каринтія, Нижня Австрія, Тіроль, Форарльберг і Штирія. Кожна земля має свої законодавчі збори й уряд. Основні принципи політичної системи: верховенство права, розмежування влади, демократія, лібералізм, федералізм, республіканська форма правління.

До Європейського Союзу Австрія приєдналася 1995 року.

Нині 22 австрійські державні університети, 10 приватних університетів і 3 теологічні вищі школи пропонують студентам широкий вибір можливостей для здобуття вищої освіти. Художню та мистецтвознавчу освіту можна отримати в 6 університетах мистецтв, де студенти вивчають музику, театр, кінематограф, живопис і прикладне мистецтво. Крім університетів, з 1993 року в Австрії діють 19 вищих спеціальних шкіл (Fachhochschulen).
Випускники середніх шкіл можуть вступати до педагогічних коледжів та інститутів, а також до коледжів та інститутів з підготовки викладачів богослов’я.

Віденський університет (Universität Wien) – засновано в XIV столітті. Він найстаріший університет серед вишів німецькомовних країн, вважається найбільшим вищим навчальним і науковим закладом Австрії й одим з найбільших університетів в Центральній Європі. 15 факультетів університету розташовані в понад 60 будівлях на території Відня. В цьому університеті навчають більш як 200 спеціальностям.Там навчаються 90 тисяч студентів, з них 27% – іноземці.

НАВЧАННЯ У АВСТРІЇ

За останнє десятиліття здобуття освіти в Австрії стало дуже популярним, вона один із лідерів міжнародного освітнього ринку. Тут щорічно навчається понад 160 000 іноземних студентів. Австрійська система вищої освіти поділяється на три сектори: університети та університети мистецтв; коледжі, в яких навчають викладачів і соціальних працівників; вищі школи.

Особливістю навчання в університетах Австрії є широкий профіль підготовки. Університет, як правило, дає загальні теоретичні знання. Практичні навички і здібності більшою мірою формуються у процесі трудової діяльності. У навчальному плані регламентується обсяг часу на обов’язкові дисципліни і дисципліни за вибором. Студент може самостійно формувати свою програму навчання.

Австрія приєдналася до Болонського процесу, тож в її університетах було запроваджено триступеневу систему освіти:

Перший ступінь вищої освіти: бакалавр (Bakkalaureus).

Другий ступінь вищої освіти: магістр, (Magister), дипломований інженер, (Diplom-Ingenieur).

Третій ступінь вищої освіти: доктор (Doktoratstudien).

Детальнішу інформацію про систему освіти в Австрії (зокрема інформацію про університети та вищі спеціальні школи (Fachhochschulen), а також про участь Австрії у європейських і міжнародних програмах академічного обміну можна знайти на інтернет-сайті Федерального міністерства освіти, мистецтва і культури Австрії: www.bmukk.gv.at та Федерального міністерства науки та досліджень Австрії: www.bmwf.gv.at

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:

Посольство Республіки Австрія в Україні

01901, м. Київ, вул. Iвана Франка, 33

тел.: +38 044 277-27-90, факс: +38 044 230-23-52

www.bmeia.gv.at/kiew

Федеральне міністерство освіти, мистецтва і культури

(BundesministeriumfuеrUnterricht, KunstundKultur) www.bmukk.gv.at

Австрійська служба академічних обмінів (Oеsterreichischer Austausch dienst)

Dr. Karl Lueger - Ring 1, AT - 1010 Wien, AUSTRIA

тел.: +43 14 277-81-01 факс: +43 14 277-92-81

www.oead.ac.at

Австрійські стипендії OEAD

www.oead.at/willkommen_in_oesterreich; www.grants.at; www.scholarships.at

Австрійська база даних стипендій та дослідницьких ґрантів

(Die Osterreichische Datenbank fur Stipendien und Forschungsforderung) www.grants.at

Бюро програми OAD для співпраці з країнами, що не входять до ЄС

www.oead.ac.at/_eu/3staaten/index.html

Детальніше в цій категорії: « БОЛГАРІЯ
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…