images/logo-edu.png

БЕЛЬГІЯ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Бельгія (нід. België, фр. Belgique, нім. Belgien), офіційна назва: Королівство Бельгія – держава у Західній Європі, розташована на узбережжі Північного моря. Межує з Нідерландами, Німеччиною, Люксембургом та Францією. За густотою населення Бельгія посідає одне з перших місць у світі.

Бельгія здавна є «перехрестям» Західної Європи. Вона одна з країн-засновниць Європейського Союзу і Європейського валютного союзу. Брюссель є столицею Бельгії і, водночас, столицею ЄС. У місті знаходяться його найважливіші інституції: Європейський Парламент, Рада Європейського Союзу, Європейська Комісія, Економічний і Соціальний комітет, Комітет регіонів. У Брюсселі також розташовано штаб-квартиру НАТО та офіси багатьох інших міжнародних організацій.

Бельгія – конституційна монархія. Глава держави – король Альберт II. З 1993 року Бельгія є федерацією трьох адміністративних регіонів: Фландрії, Валлонії і Брюссельського столичного регіону, а також трьох культурних спільнот: фламандської, французької та німецькомовної. У Бельгії три офіційні мови: нідерландська, французька та німецька.

Населення Фландрії розмовляє нідерландською, Валлонії – французькою і німецькою мовами, Брюссельського столичного регіону – французькою та нідерландською. Бельгія складається з 10 провінцій і 589 муніципалітетів. До компетенції федеральної влади належать, зокрема, питання зовнішніх відносин та національної безпеки. Регіони проводять власну політику у сферах економіки та охорони довкілля, а спільноти – освіти, культури, та спорту.

Для бельгійської системи вищої освіти традиційним є зв'язок процесу навчання та проведенням фундаментальних і прикладних досліджень з ріхних напрямків розвитку сучасної науки. На науку в бюджеті університетів виділяється до 40% всіх асигнувань.

НАВЧАННЯ У БЕЛЬГІЇ

Освіта в Бельгії перебуває у компетенції спільнот: фламандської у Фландрії, французької у Валлонії та Брюссельському столичному регіоні, німецькомовної - у відповідних кантонах.
Вищу освіту в Бельгії представляють 15 університетів (6 у Фландрії і 9 у Валлонії і Брюссельському столичному регіоні), а також 69 інститутів (22 у Фландрії і 47 у Валлонії).

Стандарти бельгійської освіти є одними з найвищих у світі й продовжують зростати. У 2010 р. чотири бельгійські університети входили до 200 найкращих університетів світу. Бельгія бере активну участь у Болонському процесі, під впливом якого в системі вищої освіти відбулися значні зміни. У вищих навчальних закладах з 2004 - 2005 навчального року запроваджено трирівневу систему вищої освіти: бакалаврат (ступінь бакалавра), магістратура (ступінь магістра), докторантура (докторський ступінь).

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:

Посольство Бельгії в Україні

01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 4

тел.: +38 044 238-26-00, факс: +38 044 238-26-01

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

www.diplomatie.be/kiev

Генеральне управління зі сприяння розвитку співробітництва (DGDC)

www.dgdc.be

Міністерство закордонних справ, зовнішньої торгівлі та сприяння розвитку співробітництва

www.diplomatie.be

Французька спільнота Бельгії: www.cfwb.be

Система вищої освіти французької спільноти: www.enseignement.be

Інформація для іноземних студентів, які хотіли б навчатися у французькій спільноті: www.studyinbelgium.be

Фламандська спільнота Бельгії: www.vlaanderen.be

Система вищої освіти у Фландрії: www.ond.vlaanderen.be/hogeronderwijs/studeren/

Список всіх вищих навчальних закладів Фландрії: www.ond.vlaanderen.be/, www.hogeronderwijsregister.be/

Німецькомовна спільнота Бельгії:

www.dglive.be/desktopdefault.aspx

Детальніше в цій категорії: « ДАНІЯ БОЛГАРІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…