images/logo-edu.png

БОЛГАРІЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Республіка Болгарія – держава у Південно-Східній Європі. Розташована в східній частині Балканського півострова, на сході омивається Чорним морем. Межує з Румунією, Грецією, Туреччиною, Сербією та Македонією.

Адміністративно країна поділяється на 6 регіонів, які, своєю чергою, діляться на 28 областей.

Болгарія – парламентська республіка. Главою держави є президент, вищим законодавчим органом – Народні збори, виконавчим – Рада Міністрів (уряд).

Членом Європейського Союзу Болгарія стала у 2007 році.

Болгарія – невелика країна, але з винятково багатою природою. Тепле, чисте і спокійне море, гори, безліч мінеральних джерел з цілющими водами, пам’ятки культури й архітектури, живий, колоритний фольклор – все це приваблює туристів. Сотні готелів, ресторанів і розважальних закладів створюють умови для повноцінного відпочинку.

До системи вищої освіти нині входить 51 вищий навчальний заклад. З них 42 – це університети і спеціалізовані вищі школи, 41 – коледжі, інтегровані в єдину систему вищих навчальних закладів, і 9 – незалежні коледжі.

Безумовною перевагою навчання в Болгарії українські студенти вважають болгарський диплом про вищу освіту, що визнається в Європі.

НАВЧАННЯ У БОЛГАРІЇ

Відповідно до ухваленого у 1995 року Закону про вищу освіту в Болгарії запроваджено багаторівневу структуру академічних кваліфікацій:

• 3-річне навчання в інститутах і коледжах, по закінченню якого випускник отримує диплом про вищу освіту і кваліфікацію «спеціаліст»;

• 4-річне навчання в університеті, по закінченню якого випускник отримує ступінь бакалавра;

• 5 - річне навчання в університеті з подальшим присвоєнням ступеню магістра;

• 3-річна післявузівська підготовка з подальшим присвоєнням докторського ступеню.

Освітні програми різних типів та ступенів пропонують болгарські університети, спеціалізовані інститути й коледжі.

В університетах можна отримати ступені бакалавра, магістра та доктора з різних дисциплін, які належать до сфери гуманітарних, природничих, суспільних або технічних наук. Університети також ведуть широку науково-дослідницьку діяльність.

Спеціалізовані вищі школи передбачають насамперед вивчення однієї пріоритетної сфери. Програми відповідають освітнім і професійним вимогам для ступеня бакалавра.

На початку 1990-х років багато спеціалізованих вищих шкіл з гарною матеріально-науковою базою отримали автономію і свободу у виборі засобів і методів навчання. Більшість з них запровадили освітні програми для отримання всіх учених ступенів, стали активно співпрацювати з аналогічними установами при відомих європейських і міжнародних університетах, скоригували зміст курсів навчання відповідно до міжнародних стандартів та запровадили додаткові програми. У результаті цих реформ багато вищих шкіл було перетворено на університети.

Коледжі в Болгарії пропонують випускникам середніх шкіл навчання для здобуття певних професій і навичок. Їх випускники, як правило, легко знаходять собі роботу.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:

Посольство Республіки Болгарія в Україні

01023, м. Київ, вул. Госпітальна, 1

тел.: +38 044 246-76-72, 246-72-37, 235-22-02; факс: +38 044 235-51-19

www.mfa.bg/kyiv

Софійський університет Св. Климента Охридського: www.uni-sofi a.bg

Пловдивській університет: www.uni-plovdiv.bg

Великотирновський університет Св. Кирила і Мефодія: www.uni-vt.bg

Південно-західний університет (Благоєвград): www.swu.bg

Русенський університет: www.ru.acad.bg

Тракійський університет (Стара-Загора): www.uni-sz.bg

Детальніше в цій категорії: « БЕЛЬГІЯ АВСТРІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…