Версія для друку

ЧЕХІЯ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Чеська Республіка (ческ. Česko), розташована в Центральній Європі. До її складу входять історичні області Богемія, Моравія та Чеська Сілезія. Межує з Польщею, Німеччиною, Австрією та Словаччиною.

Чехія є парламентською республікою. Законодавча влада належить двопалатному парламенту, який обирає главу держави – президента. Той призначає прем’єр-міністра, а також може ветувати закони, розпускати за певних умов парламент, пропонувати суддів Конституційного суду. Адміністративно Чехія складається зі столиці та 13 країв (областей).

До Євросоюзу Чехія вступила 1 травня 2004 року. За економічними показниками держава серед лідерів у центральній та східній Європі.

Чеська освіта якісна й високо цінується в інших державах. Перший університет було засновано в Чехії 1348 року імператором Карлом IV. Він і нині носить його ім’я – Карлов університет. На сьогодні до системи вищої освіти Чеської Республіки входять 62 вищих навчальних заклади, з яких 24 – громадські, 4 – державні (три військові училища і поліцейська академія) та 34 – приватні. Близько 38% студентів навчаються в Празі, 21% – в Брно, решта – у таких регіональних центрах як Острава, Пардубіце, Чеське Будейовіце, Пльзень та інші.

Дипломи чеських вишів визнаються працедавцями в усьому світі. Водночас навчатися в Чехії дешевше, ніж у багатьох державах Західної Європи. Громадяни Чехії та іноземці вступають до чеських вишів на абсолютно рівних умовах. Головний критерій – знання чеської мови на високому рівні, оскільки всі абітурієнти мають складати нею вступні іспити з профільних предметів (визначаються самим вишем).

НАВЧАННЯ У ЧЕХІЇ

Навчання в чеських державних вишах для іноземних громадян безкоштовне (як і для громадян Чехії), якщо воно здійснюється чеською мовою. Якщо студенти навчаються іноземною мовою (зазвичай англійською), то навчання платне – приблизно від 3 до 10 тис. доларів на рік, залежно від престижності вибраного вишу та спеціальності.

Існує мережа приватних вищих навчальних закладів, вони надають освіту переважно в сфері бізнесу, економіки та банківської справи. Навчання в них платне (від 1 до 2,5 тис. доларів в рік з можливістю посеместрової оплати), проте ці виші користуються великою популярністю.

Карлов університет у Празі (Charles University), університет ім. Ф. Палацького (Palacky University) у м. Оломоуц та університет ім. Т. Масарика (Masaryk University) у м. Брно є традиційними багатопрофільними вишами університетського типу, що поєднують в собі гуманітарні напрями, природничі науки, теологію та медицину. Серед економічних вузів провідне місце займає Празький економічний університет.

Система вищої освіти в Чехії поділяється на три рівні: бакалаврат, магістратура і докторантура. Бакалаврат. Середня тривалість навчання 3 роки, випускники здобувають закінчену вищу освіту з присвоєнням ступеню «бакалавр». Щоб отримати цей ступінь, необхідно скласти державний бакалаврський іспит.

Магістратура. Після отримання ступеню бакалавра можна продовжити навчання за магістерською програмою. Стандартний термін навчання 2 - 3 роки. У цей період допускається зміна вишу або факультету. Для навчання за цією програмою необхідно скласти 2 - 3 перехідних іспити з профільних предметів обраної спеціальності, але в багатьох вишах бакалаврів зараховують на магістерську підготовку без іспитів. До складання перехідних іспитів допускаються також студенти (з неповною вищою освітою) з інших країн.

Докторантура. Стандартний термін навчання 2 - 3 роки з подальшим державним іспитом і захистом дисертації. Після його закінчення студент отримує академічний титул і ступінь доктора наук (PHD).Однією зі складових навчання в них є обов’язкова піврічна практика, завдяки чому їхні випускники добре підготовлені до трудової діяльності.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Чеської Республіки в Україні

м. Київ 01901, вул. Ярославiв вал, 34-А

тел.: (+38 044) 272-21-10, 272-04-31; факс: (+38 044) 272-62-04

www.mzv.cz/kiev

Міністерство освіти, молоді та спорту Чеської Республіки www.msmt.cz

Департамент зарубіжних служб при Міністерстві освіти, молоді та спорту www.dzs.cz

Міністерство закордонних справ Чеської Республіки www.mzv.cz

Центр вищої освіти www.csvs.cz

Інститут мовної та професійної підготовки www.ujop.cuni.cz

Празький освітній центр www.educationcenter.cz

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…