images/logo-edu.png

Вища освіта за кордоном (28)

Неділя, 24 січня 2016 09:33

АВСТРІЯ

Автор

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Австрійська Республіка (нім. Republik Österreich) – держава в Центральній Європі. Межує з Чехією, Словаччиною, Німеччиною, Угорщиною, Словенією, Італією, Швейцарією та Ліхтенштейном.

Австрія – федеративна республіка. Глава держави – федеральний президент (обирається прямим загальним голосуванням на 6 років). Глава федерального уряду – бундесканцлер. Уряду підпорядковуються поліція, армія та усі федеральні відомства.

Складається з 9 федеральних земель: Бургенланд, Відень, Верхня Австрія, Зальцбург, Каринтія, Нижня Австрія, Тіроль, Форарльберг і Штирія. Кожна земля має свої законодавчі збори й уряд. Основні принципи політичної системи: верховенство права, розмежування влади, демократія, лібералізм, федералізм, республіканська форма правління.

До Європейського Союзу Австрія приєдналася 1995 року.

Нині 22 австрійські державні університети, 10 приватних університетів і 3 теологічні вищі школи пропонують студентам широкий вибір можливостей для здобуття вищої освіти. Художню та мистецтвознавчу освіту можна отримати в 6 університетах мистецтв, де студенти вивчають музику, театр, кінематограф, живопис і прикладне мистецтво. Крім університетів, з 1993 року в Австрії діють 19 вищих спеціальних шкіл (Fachhochschulen).
Випускники середніх шкіл можуть вступати до педагогічних коледжів та інститутів, а також до коледжів та інститутів з підготовки викладачів богослов’я.

Віденський університет (Universität Wien) – засновано в XIV столітті. Він найстаріший університет серед вишів німецькомовних країн, вважається найбільшим вищим навчальним і науковим закладом Австрії й одим з найбільших університетів в Центральній Європі. 15 факультетів університету розташовані в понад 60 будівлях на території Відня. В цьому університеті навчають більш як 200 спеціальностям.Там навчаються 90 тисяч студентів, з них 27% – іноземці.

НАВЧАННЯ У АВСТРІЇ

За останнє десятиліття здобуття освіти в Австрії стало дуже популярним, вона один із лідерів міжнародного освітнього ринку. Тут щорічно навчається понад 160 000 іноземних студентів. Австрійська система вищої освіти поділяється на три сектори: університети та університети мистецтв; коледжі, в яких навчають викладачів і соціальних працівників; вищі школи.

Особливістю навчання в університетах Австрії є широкий профіль підготовки. Університет, як правило, дає загальні теоретичні знання. Практичні навички і здібності більшою мірою формуються у процесі трудової діяльності. У навчальному плані регламентується обсяг часу на обов’язкові дисципліни і дисципліни за вибором. Студент може самостійно формувати свою програму навчання.

Австрія приєдналася до Болонського процесу, тож в її університетах було запроваджено триступеневу систему освіти:

Перший ступінь вищої освіти: бакалавр (Bakkalaureus).

Другий ступінь вищої освіти: магістр, (Magister), дипломований інженер, (Diplom-Ingenieur).

Третій ступінь вищої освіти: доктор (Doktoratstudien).

Детальнішу інформацію про систему освіти в Австрії (зокрема інформацію про університети та вищі спеціальні школи (Fachhochschulen), а також про участь Австрії у європейських і міжнародних програмах академічного обміну можна знайти на інтернет-сайті Федерального міністерства освіти, мистецтва і культури Австрії: www.bmukk.gv.at та Федерального міністерства науки та досліджень Австрії: www.bmwf.gv.at

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:

Посольство Республіки Австрія в Україні

01901, м. Київ, вул. Iвана Франка, 33

тел.: +38 044 277-27-90, факс: +38 044 230-23-52

www.bmeia.gv.at/kiew

Федеральне міністерство освіти, мистецтва і культури

(BundesministeriumfuеrUnterricht, KunstundKultur) www.bmukk.gv.at

Австрійська служба академічних обмінів (Oеsterreichischer Austausch dienst)

Dr. Karl Lueger - Ring 1, AT - 1010 Wien, AUSTRIA

тел.: +43 14 277-81-01 факс: +43 14 277-92-81

www.oead.ac.at

Австрійські стипендії OEAD

www.oead.at/willkommen_in_oesterreich; www.grants.at; www.scholarships.at

Австрійська база даних стипендій та дослідницьких ґрантів

(Die Osterreichische Datenbank fur Stipendien und Forschungsforderung) www.grants.at

Бюро програми OAD для співпраці з країнами, що не входять до ЄС

www.oead.ac.at/_eu/3staaten/index.html

Неділя, 24 січня 2016 15:29

БЕЛЬГІЯ

Автор

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Бельгія (нід. België, фр. Belgique, нім. Belgien), офіційна назва: Королівство Бельгія – держава у Західній Європі, розташована на узбережжі Північного моря. Межує з Нідерландами, Німеччиною, Люксембургом та Францією. За густотою населення Бельгія посідає одне з перших місць у світі.

Бельгія здавна є «перехрестям» Західної Європи. Вона одна з країн-засновниць Європейського Союзу і Європейського валютного союзу. Брюссель є столицею Бельгії і, водночас, столицею ЄС. У місті знаходяться його найважливіші інституції: Європейський Парламент, Рада Європейського Союзу, Європейська Комісія, Економічний і Соціальний комітет, Комітет регіонів. У Брюсселі також розташовано штаб-квартиру НАТО та офіси багатьох інших міжнародних організацій.

Бельгія – конституційна монархія. Глава держави – король Альберт II. З 1993 року Бельгія є федерацією трьох адміністративних регіонів: Фландрії, Валлонії і Брюссельського столичного регіону, а також трьох культурних спільнот: фламандської, французької та німецькомовної. У Бельгії три офіційні мови: нідерландська, французька та німецька.

Населення Фландрії розмовляє нідерландською, Валлонії – французькою і німецькою мовами, Брюссельського столичного регіону – французькою та нідерландською. Бельгія складається з 10 провінцій і 589 муніципалітетів. До компетенції федеральної влади належать, зокрема, питання зовнішніх відносин та національної безпеки. Регіони проводять власну політику у сферах економіки та охорони довкілля, а спільноти – освіти, культури, та спорту.

Для бельгійської системи вищої освіти традиційним є зв'язок процесу навчання та проведенням фундаментальних і прикладних досліджень з ріхних напрямків розвитку сучасної науки. На науку в бюджеті університетів виділяється до 40% всіх асигнувань.

НАВЧАННЯ У БЕЛЬГІЇ

Освіта в Бельгії перебуває у компетенції спільнот: фламандської у Фландрії, французької у Валлонії та Брюссельському столичному регіоні, німецькомовної - у відповідних кантонах.
Вищу освіту в Бельгії представляють 15 університетів (6 у Фландрії і 9 у Валлонії і Брюссельському столичному регіоні), а також 69 інститутів (22 у Фландрії і 47 у Валлонії).

Стандарти бельгійської освіти є одними з найвищих у світі й продовжують зростати. У 2010 р. чотири бельгійські університети входили до 200 найкращих університетів світу. Бельгія бере активну участь у Болонському процесі, під впливом якого в системі вищої освіти відбулися значні зміни. У вищих навчальних закладах з 2004 - 2005 навчального року запроваджено трирівневу систему вищої освіти: бакалаврат (ступінь бакалавра), магістратура (ступінь магістра), докторантура (докторський ступінь).

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:

Посольство Бельгії в Україні

01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 4

тел.: +38 044 238-26-00, факс: +38 044 238-26-01

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

www.diplomatie.be/kiev

Генеральне управління зі сприяння розвитку співробітництва (DGDC)

www.dgdc.be

Міністерство закордонних справ, зовнішньої торгівлі та сприяння розвитку співробітництва

www.diplomatie.be

Французька спільнота Бельгії: www.cfwb.be

Система вищої освіти французької спільноти: www.enseignement.be

Інформація для іноземних студентів, які хотіли б навчатися у французькій спільноті: www.studyinbelgium.be

Фламандська спільнота Бельгії: www.vlaanderen.be

Система вищої освіти у Фландрії: www.ond.vlaanderen.be/hogeronderwijs/studeren/

Список всіх вищих навчальних закладів Фландрії: www.ond.vlaanderen.be/, www.hogeronderwijsregister.be/

Німецькомовна спільнота Бельгії:

www.dglive.be/desktopdefault.aspx

Вівторок, 26 січня 2016 14:14

БОЛГАРІЯ

Автор

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Республіка Болгарія – держава у Південно-Східній Європі. Розташована в східній частині Балканського півострова, на сході омивається Чорним морем. Межує з Румунією, Грецією, Туреччиною, Сербією та Македонією.

Адміністративно країна поділяється на 6 регіонів, які, своєю чергою, діляться на 28 областей.

Болгарія – парламентська республіка. Главою держави є президент, вищим законодавчим органом – Народні збори, виконавчим – Рада Міністрів (уряд).

Членом Європейського Союзу Болгарія стала у 2007 році.

Болгарія – невелика країна, але з винятково багатою природою. Тепле, чисте і спокійне море, гори, безліч мінеральних джерел з цілющими водами, пам’ятки культури й архітектури, живий, колоритний фольклор – все це приваблює туристів. Сотні готелів, ресторанів і розважальних закладів створюють умови для повноцінного відпочинку.

До системи вищої освіти нині входить 51 вищий навчальний заклад. З них 42 – це університети і спеціалізовані вищі школи, 41 – коледжі, інтегровані в єдину систему вищих навчальних закладів, і 9 – незалежні коледжі.

Безумовною перевагою навчання в Болгарії українські студенти вважають болгарський диплом про вищу освіту, що визнається в Європі.

НАВЧАННЯ У БОЛГАРІЇ

Відповідно до ухваленого у 1995 року Закону про вищу освіту в Болгарії запроваджено багаторівневу структуру академічних кваліфікацій:

• 3-річне навчання в інститутах і коледжах, по закінченню якого випускник отримує диплом про вищу освіту і кваліфікацію «спеціаліст»;

• 4-річне навчання в університеті, по закінченню якого випускник отримує ступінь бакалавра;

• 5 - річне навчання в університеті з подальшим присвоєнням ступеню магістра;

• 3-річна післявузівська підготовка з подальшим присвоєнням докторського ступеню.

Освітні програми різних типів та ступенів пропонують болгарські університети, спеціалізовані інститути й коледжі.

В університетах можна отримати ступені бакалавра, магістра та доктора з різних дисциплін, які належать до сфери гуманітарних, природничих, суспільних або технічних наук. Університети також ведуть широку науково-дослідницьку діяльність.

Спеціалізовані вищі школи передбачають насамперед вивчення однієї пріоритетної сфери. Програми відповідають освітнім і професійним вимогам для ступеня бакалавра.

На початку 1990-х років багато спеціалізованих вищих шкіл з гарною матеріально-науковою базою отримали автономію і свободу у виборі засобів і методів навчання. Більшість з них запровадили освітні програми для отримання всіх учених ступенів, стали активно співпрацювати з аналогічними установами при відомих європейських і міжнародних університетах, скоригували зміст курсів навчання відповідно до міжнародних стандартів та запровадили додаткові програми. У результаті цих реформ багато вищих шкіл було перетворено на університети.

Коледжі в Болгарії пропонують випускникам середніх шкіл навчання для здобуття певних професій і навичок. Їх випускники, як правило, легко знаходять собі роботу.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:

Посольство Республіки Болгарія в Україні

01023, м. Київ, вул. Госпітальна, 1

тел.: +38 044 246-76-72, 246-72-37, 235-22-02; факс: +38 044 235-51-19

www.mfa.bg/kyiv

Софійський університет Св. Климента Охридського: www.uni-sofi a.bg

Пловдивській університет: www.uni-plovdiv.bg

Великотирновський університет Св. Кирила і Мефодія: www.uni-vt.bg

Південно-західний університет (Благоєвград): www.swu.bg

Русенський університет: www.ru.acad.bg

Тракійський університет (Стара-Загора): www.uni-sz.bg

Вівторок, 26 січня 2016 14:18

ГРЕЦІЯ

Автор

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Греція (грец. Ελλάδα – Еллада), офіційна назва Грецька Республіка – європейська держава, розташована на півдні Балканського півострова в Південно-Східній Європі та на кількох сотнях островів в Іонічному та Егейському морях. Близько 20% загальної території країни припадає саме на острови, найбільшими серед яких є Кріт, Евбея, Лесбос, Родос, Хіос, Кефаллонія, Корфу, Лімнос, Самос і Наксос. До складу Греції також входить автономна чернеча республіка Афон, розташована на півострові Халкідіки.

За державним устроєм Греція – парламентська республіка. Глава держави – президент, який обирається парламентом на п’ятирічний термін.

До Європейського Союзу Греція приєдналась у 1981 році.

Сучасна Греція – спадкоємиця культури Стародавньої Греції і вважається колискою західної цивілізації, батьківщиною світової демократії, західної філософії, основних принципів фізико-математичних наук, мистецтва театру та Олімпійських ігор. Грецька мова має найдовшу історію серед усіх мов індоєвропейської групи, адже нараховує 34 століття тільки писемного періоду. На основі грецької абетки виникли латиниця та кирилиця.

Багата культурна спадщина, географічне розташування роблять Грецію однією з найбільше відвідуваних країн світу.

Серед найпрестижніших університетів Греції – Національний університет імені Каподистрії, Афінський національний технічний університет, Салонікійський університет Аристотеля, Афінський університет економіки та бізнесу, Афінський аграрний університет, Афінська школа мистецтв, Університет «Пантеон», Університет Пірея, Університет Центральної Греції, Університет Македонії.

НАВЧАННЯ У ГРЕЦІЇ

У Греції існують 18 вищих навчальних закладів університетського типу (AEI) і 14 вищих навчальних закладів технічної освіти (TEI). Останні є невід’ємною частиною системи вищої освіти, але належать до неуніверситетського сектору. У Греції існують також військові академії. Дипломи, видані випускникам деяких приватних вищих навчальних закладів, не визнаються державою. Університетська освіта складається з трьох ступенів.

ПЕРШИЙ СТУПІНЬ: базовий курс (Proptychiakes Spoudes). Базові університетські програми тривають 4 роки, після їх закінчення випускникам присвоюється вчений ступінь Ptychio з відповідної галузі.

ДРУГИЙ СТУПІНЬ: магістратура (Metaptychiakon Spoudes). Післядипломна освіта першого рівня триває мінімум 4 семестри, після чого випускникові видається диплом про спеціалізовану післядипломну освіту. Така навчальна програма може бути пройдена в університеті або науково-дослідному інституті за кордоном, але ступінь присвоюється в Греції.

ТРЕТІЙ СТУПІНЬ: докторантура (Didaktorikes Metaptychiakes Spoudes). Ступінь доктора наук (Didaktoriko) присвоюється після публічного захисту докторської дисертації. Робота здобувача має бути оригінальною і демонструвати прогрес в дослідженні обраної області. Тривалість навчання за програмою докторського циклу складає щонайменше 3 роки.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Греція в Україні

01901, м. Київ, вул. Панфиловців, 10

тел.: +38 044 254-54-71, +38 044 254-54-72; факс: +38 044 254-39-98; www.mfa.gr/kiev

Міністерство закордонних справ Греції: www.mfa.gr

Національний фонд стипендій (IKY): www.iky.gr

Міністерство у справах національної освіти та релігії: www.ypepth.gr

Фонд Олександра Онассіса (Alexander S. Onassis Public Benefi t Foundation): www.onassis.gr/index.php.

Вівторок, 26 січня 2016 14:23

ДАНІЯ

Автор

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Королівство Данія (дан. Kongeriget Danmark) – країна розташована у північно-західній частині Європи на півострові Ютландія та 406-ти островах (з них населені 97). Найбільшими є Зеландія, де знаходиться столиця країни Копенгаген, Фюн, острови-близнюки Лолланн і Фальстер, а також віддалений майже на 200 км на схід у Балтійському морі острів Борнгольм. До складу Королівства Данія входять також на правах автономії Фарерські острови і найбільший у світі острів Гренландія. На півдні межує з Німеччиною.

Данія – конституційна монархія. Чинну конституцію було ухвалено1953 року. Нинішня королева – Маргарет II, зійшла на трон у 1972 році. Подібно до інших скандинавських країн, Данія є державою з потужною системою соціального захисту і досить однорідним рівнем доходів населення, що досягається за рахунок ефективної промислової та сільськогосподарської політики та податкового регулювання.

До Євросоюзу Данія вступила у січні 1973 року.

Освіта є одним із пріоритетів держави й суспільства у Данії. Вже багато років країна входить до числа світових лідерів за відсотком валового внутрішнього продукту, який надається системі освіти. Держава фінансує всі заклади незалежно від підпорядкування чи власності.

Заклади вищої освіти досить чітко поділяються на університетський і неуніверситетський сектори. Перший включає 5 класичних і 9 спеціалізованих вишів, а також 6 академій музики. Другий складається з понад 130 спеціалізованих закладів з тривалістю навчання 2 - 4 роки.

У найбільшому університеті країни – Копенгагенському – навчаються близько 35 тис. студентів, в інших університетах – приблизно по 3 - 6 тис.

НАВЧАННЯ У ДАНІЇ

Вищі навчальні заклади Данії діляться на три типи: університети, вищі професійні училища та коледжі. Нині в країні налічується вісім університетів (Копенгагенський, Ольборгский, Орхуський, Датський технічний університет, Вища школа бізнесу в Копенгагені, IT-університет в Копенгагені, університетський центр в Роскілле і Південнодатський університет). Усі університетські програми засновані на активній дослідницькій роботі; ступені, включаючи докторський, присуджуються на університетському та постуніверситетському рівнях. Університетська освіта складається з трьох ступенів.

Бакалаврат – трирічне навчання, зазвичай з акцентом на двох основних предметах. Завершення бакалаврської програми дає студенту право працювати за фахом або вступити на навчання за магістерською (кандидатською) програмою.

Магістерський (кандидатський) ступінь присуджується після того, як студент провчився в цілому 5 років. Він дає право працювати за фахом або займатися науковими дослідженнями. Магістерська програма повинна включати в себе 1 - 2 основні предмети бакалаврської програми й передбачає роботу над дисертацією протягом півроку. Університети також пропонують міжнародні магістерські програми тривалістю 1 - 2 роки.

Докторантура – після закінчення аспірантури студенту присвоюється ступінь доктора (PhD). Загальний академічний і дослідницький стаж доктора наук повинен становити не менше 8 років. Крім того, йому необхідно підготувати та захистити дисертацію. До докторантури зазвичай приймають студентів зі ступенем кандидата; саме навчання триває 3 роки.

Університетська освіта перебуває у підпорядкуванні Міністерства науки, технологій та інновацій (за винятком таких спеціальностей як архітектура, музика, образотворче мистецтво та бібліотечна справа, навчання за якими курує Міністерство культури). У професійних училищах дипломи видаються після закінчення 2-річної програми професійного навчання, побудованої на базі загальної середньої освіти або відповідної професійної підготовки. Більшість подібних програм відкривають доступ до подальшої освіти у даній сфері з метою отримання ступеню бакалавра.

Крім вивчення теорії, студентам необхідно в кінці програми представити дипломний проект, пов’язаний, наприклад, з такими сферами як сільське господарство, текстиль та моделювання одягу, харчова промисловість, будівництво, готельна справа і туризм, комп’ютерні технології, інформаційні технології та комунікації, промислове виробництво, лабораторне обладнання, міжнародний маркетинг.

Тривалість навчання в коледжах становить 3 або 4 роки, що за рівнем відповідає університетській бакалаврській програмі.

Існують також програми середнього циклу, метою яких є підготовка професійних кадрів. Серед спеціальностей – педагогіка, соціальна робота, журналістика, сестринська справа, машинобудування та ін. Програми складаються з вивчення теоретичних курсів і прикладних дисциплін, практики і підготовки проектної роботи. Більшість програм дають право продовжити професійне навчання і бути зарахованим на навчання за магістерською або, за певних умов, спеціальною кандидатською програмою. Невеликі регіональні коледжі часто об’єднуються, утворюючи центри вищої освіти ширшого профілю (CVU), які тісно взаємодіють з університетами.

Сектором професійно орієнтованих коледжів і училищ управляє Міністерство освіти.

 ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:

Посольство Королівства Данія в Україні

01901, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 56, 4 поверх

тел.: (+38 044) 200-12-60, факс: (+38 044) 200-12-81

www.ambkyiv.um.dk

Центр міжнародної освіти «Сіріус» (Cirius) www.ciriusonline.dk

Навчання в Данії www.studyindenmark.dk

База даних освітніх програм Данії www.ug.dk

Міністерство науки, технологій та інновацій Данії www.vtu.dk

Міністерство культури Данії (Kulturministeriet) www.kulturministeriet.dk/sw830.asp

Міністерство освіти Данії (Undervisningsministeriet) www.uvm.dk

Визнання закордонних дипломів www.cvuu.dk

Контроль та оцінка якості освіти www.eva.dk

Вівторок, 26 січня 2016 14:32

ЕСТОНІЯ

Автор

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Естонська Республіка (ест. Eesti Vabariik) – країна, розташована на півночі Європи, на узбережжі Балтійського моря. Має кордон з Латвією та Російською Федерацією.

Естонія – парламентська республіка. Законодавча влада належить однопалатному парламенту Рійгікогу. Главою держави є президент, якого парламент обирає щоп’ять років. Адміністративно країна поділяється на 15 повітів.

До Євросоюзу Естонія вступила 1 травня 2004 року.

Естонська економіка швидко зростає. Частково завдяки іноземним інвестиціям, а також потужному сектору інформаційних технологій (ІТ). ВВП на душу населення в Естонії є найбільшим серед країн Балтії.

Швидкий розвиток комп’ютерної галузі помітно вплинув на внутрішнє життя країни. Наприклад, нині повністю комп’ютеризовано систему роботи естонського уряду. Вся важлива урядова документація ведеться винятково в електронному вигляді. Через Інтернет можна дізнатися про щоденний графік роботи прем’єр-міністра Естонії, простежити поточну ситуацію з виконанням державного бюджету тощо.

Система вищої освіти країни є бінарною та складається з університетів (ulikool) і вищих навчальних закладів прикладного характеру (rakenduskorgkool). Починаючи з 1999 року, деякі середні професійні навчальні заклади отримали право надавати професійні програми на рівні вищої освіти. Вищі навчальні заклади всіх типів можуть бути державними, громадськими або приватними. Наразі у країні існує 6 державних університетів, 7 державних інститутів прикладного характеру, 6 таких самих приватних інститутів, 9 приватних державних професійних закладів, які надають професійно-технічну вищу освіту.

НАВЧАННЯ У ЕСТОНІЇ

Університети (ulikool) країни надають академічну вищу освіту й пропонують прикладні, професійно-орієнтовані програми, що ведуть до присвоєння академічних кваліфікацій. Вищі навчальні заклади прикладного характеру (rakenduskorgkool) впроваджують прикладні, професійно-орієнтовані програми й професійно-технічні неакадемічні програми вищої освіти.

Ступінь бакалавра присуджується після успішного завершення першого щабля академічної освіти. Тривалість навчання 3-4 роки. Після захисту дипломної роботи випускникам видають диплом бакалавра (bakalauresekmad).

Магістерські програми складають другий щабель академічної освіти. Вони розраховані на 1-2 роки навчання, але разом із програмою бакалавра тривалість навчання повинна бути не менше 5 років. Ступінь магістра (magistrikraad) отримують студенти, що успішно завершили програми підготовки та захистили дисертації.

Третій щабель академічної підготовки призначено для поглиблення спеціалізації та проведення серйозних наукових досліджень. Нормативна тривалість програми складає 4 роки. Випускникам, що успішно завершили її, видається диплом про присвоєння ступеню доктора (doktorikraad) – найвищого академічного ступеня.

Підготовка спеціалістів у сфері медицини здійснюється в університетах без розподілу на щаблі підготовки. Тривалість навчання складає 6 років, потім випускники мають пройти однорічне практичне стажування (інтернатуру). Після цього вони отримують диплом, який засвідчує присвоєння ступеня доктора медицини (arsti aste), який відповідає магістерському ступеню.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Естонія в Україні

01901, м. Київ, вул. Пушкінська, 43 б

тел.: +38 044 590-07-80, факс: +38 044 590-07-81

www.estemb.kiev.ua

Міністерство освіти і науки Естонії: www.hm.ee

Фонд Archimedes – державна організація, що працює в галузі міжнародного співробітництва

та обмінів в рамках системи вищої освіти з метою забезпечення координації та реалізації

різних програм і проектів ЄС

www.archimedes.ee

Перелік вищих навчальних закладів Естонії: www.smartestonia.ee

Вівторок, 26 січня 2016 16:03

ІРЛАНДІЯ

Автор

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Ірландія (ірл. Éire, англ. Ireland) – держава в північно-західній Європі. Суходолом межує з Північною Ірландією, що перебуває у складі Сполученого Королівства. З півдня, заходу і півночі омивається водами Атлантичного океану, а на сході – Ірландським морем.

Країна складається з 26 графств, що входять до історичних провінцій Ірландії – Ленстера, Манстера і Коннахта, а також 3 графства (Каван, Донегол і Монахан), що належать до провінції Ольстер.

Ірландія – парламентська республіка. Вищим законодавчим органом є двопалатний парламент. Глава держави – президент, якого обирають прямим голосуванням на семирічний термін. Фактична виконавча влада належить прем’єр-міністру, кандидатуру якого пропонує парламент і затверджує президент.

Ірландія має розвинену економіку, зорієнтовану на послуги й високі технології. Чисельність населення країни зростає найвищими темпами в Європі – щороку на 2.5%.

Специфікою країни у сфері зовнішніх відносин є її військовий нейтралітет – держава не входить до НАТО. Членом Європейського союзу є з 1973 року.

Ірландія посідає перше місце у світі за кількістю навчальних закладів на душу населення. У країні з населенням майже вдвічі меншим, ніж число жителів Лондона, діє сім університетів, 14 технологічних інститутів, десятки приватних коледжів, близько трьох тисяч початкових і понад 800 середніх шкіл (з яких 80 – школи-пансіони). Приблизно 65% ірландців починають учитися у віці чотирьох років, а 55% одержують вищу освіту.

Давні традиції та висока якість освіти, а також можливість легально працювати під час навчання приваблюють в Ірландію велику кількість іноземців. Частка студентів з-за кордону в ірландських вищих навчальних закладах у середньому становить 10%, але може досягати й 60% – все залежить від політики конкретного вишу.

НАВЧАННЯ В ІРЛАНДІЇ

Ірландія має давні та славні традиції в галузі освіти, які сходять до Середньовіччя. Ці традиції збереглися дотепер, що дозволяє підтримувати високий рівень освіти відповідно до міжнародних вимог і постійно збільшувати кількість іноземних студентів, зацікавлених в ірландській освіті.

Вступ до ірландських університетів проводиться відповідно до чинної системи конкурсного відбору. Вимоги до вступників високі.

Більшість із семи ірландських університетів побудовано за класичною моделлю. Тобто вони пропонують навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра та доктора наук з широкого спектру дисциплін. Навчальний процес являє собою комбінацію лекцій, семінарів, практичних занять, лабораторних робіт і консультацій з куратором або науковим керівником.

Вища освіта дає можливість отримання таких ступенів і кваліфікацій:

• Сертифікат про вищу освіту. (2-річний стаціонарний курс навчання);

• Простий бакалаврський ступінь. (3-річний стаціонарний курс навчання);

• Почесний бакалаврський ступінь. Курс навчання – 3 або 4 роки. Диплом про закінчення видається випускникам, націленим на подальшу професійну перепідготовку. Для студентів, які вже здобули простий бакалаврський ступінь, курс триває, як правило, 1 рік;

• Магістерський ступінь. Присуджується у результаті проведення наукового дослідження або проходження відповідної програми навчання тривалістю зазвичай від 1 до 2 років;

• Докторський ступінь. Зазвичай докторське дослідження оригінальної теми займає щонайменше 3 роки.

Дослідження на базі університетів ведуться досить активно. У рамках урядової “Програми передових технологій” фінансуються наукові проекти в області біотехнологій, оптоелектроніки, інформаційних технологій і телекомунікацій. Практично всі провідні світові виробники комп’ютерів (Intel, IBM, Apple, Dell тощо) мають в Ірландії свої дослідницькі підрозділи та активно співробітничають із вищими навчальними закладами. Причому відповідно до статистики, нині у комп’ютерній індустрії Ірландії налічується близько 70 тис. вакансій, так що попит на випускників високий. 

Найзнаменитіший та найстаріший університет країни – заснований 1591 року Дублінський університет, більше відомий як Трініті-коледж (Trinity College Dublin). У негласному «табелі про ранги» його ставлять на один щабель із Оксфордом і Кембриджем. За ним йде Університетський коледж Дубліна (University College Dublin), що входить до складу Національного університету Ірландії (National University of Ireland – NUI). NUI включає також Університетський коледж Кірка (University College Cork – UCC), Національний університет Голуея (National University of Ireland, Galway – NUI-G) і Національний університет Мейнуф (National University of Ireland, Maynooth – NUI-Maynooth). «Наймолодші» ірландські університети – засновані 1989 року університет Лімерика (University of Limerick) і Дублінський міський університет (Dublin City University).

Процес вступу до ірландського вишу рекомендується починати приблизно за рік до початку навчання. Чимало часу піде на те, щоб вибрати навчальний заклад, зв’язатися з ним, отримати додаткову інформацію та зібрати всі необхідні документи. Подача заявок на бакалаврські програми здійснюється через Центральну приймальну комісію (Central Application Offi ce – CAO), однак деякі коледжі та університети приймають документи напряму.

Якщо ви на достатньому рівні володієте англійською мовою (6,0 балів за IELTS або 250 балів за TOEFL-СВТ) і за плечима у вас один – два курси українського вишу, то маєте шанс потрапити до ірландського університу без підготовчого курсу.

Другий шлях до вищого навчального закладу Ірландії пролягає через програми Foundation, що з’явилися там не дуже давно. Одну з них – International University Foundation Programme (IUFP) – організували Гріффіт-коледж та мовна школа International House Dublin. Ця програма акредитована NCEA і визнається як ірландськими, так і закордонними навчальними закладами. З огляду на те, що вона коштує дешевше аналогічних британських або американських програм, її можна рекомендувати як досить раціональний спосіб підготовки до вступу до ВНЗ англомовних країн. Програму розраховано на два семестри по 18 тижнів кожен, вона проводиться на базі кампусу Гріффіт-коледжу.

Кандидат повинен представити атестат про середню освіту та володіти англійською на рівні не нижче 4,5 балу за IELTS або 133 балу за TOEFL-СВТ. Власні курси Foundation пропонують й інші ірландські ВНЗ. Наприклад, університет Лімерику або Дублінська бізнес-школа.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Почесне консульство Республіки Ірландія в Україні

01133, м. Київ, вул. Щорса, 44

тел/факс: +38 044 285-59-02

www.irishconsylate.kiev.ua

Ірландська рада з торгівлі та технологій

www.enterprise-ireland.ru/education/education.php

Міністерство закордонних справ Ірландії www.foreignaff airs.gov.ie

Міжнародна ірландська рада з освіти www.educationireland.ie

Міністерство освіти і науки Ірландії www.education.ie

Центральна служба подачі заявок в коледжі Ірландії www.cao.ie

Співтовариство з вищої освіти www.hea.ie

Ірландська рада у справах іноземних студентів www.icosirl.ie

Науковий фонд Ірландії www.sfi .ie

FAS - національне ірландське агентство з питань навчання та працевлаштування www.fas.ie

Наукова рада з гуманітарних та соціальних наук пропонує членство після отримання

докторського ступеню www.irchss.ie

Більше інформації про третій ступінь освіти: www.educationireland.ie

Вівторок, 26 січня 2016 16:10

ІСПАНІЯ

Автор

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Королівство Іспанія (ісп. Reino de España) – держава на південному заході Європи. Займає більшу частину Піренейського п-ова, Балеарські і Пітіузькі о-ви в Середземному морі, Канарські о-ви в Атлантичному океані. Межує з Португалією, Францією та Андоррою.

Іспанія – конституційна монархія. Главою держави є король (Хуан Карлос I), однак реальна виконавча влада належить прем’єр-міністру, який очолює уряд. Законодавча влада здійснюється Генеральними кортесами - парламентом. Країна поділяється на 19 автономних областей, до яких входят 50 провінцій. До Євросоюзу вступила 1985 року.

Іспанія – європейська країна з багатовіковою культурою й багатими традиціями, однією з яких є повага до освіти. Перший іспанський університет було засновано у Саламанці ще в 1218 році. Сьогодні освітня система країни нараховує понад 60 вищих навчальних закладів, більше 21 тис. початкових і середніх шкіл.

Навчальні заклади Іспанії надають якісну освіту класичного зразка, причому за досить символічними цінами. Протягом останніх років держава здійснює реформу системи освіти, при цьому велика увага приділяється її відповідності європейським стандартам. Іспанські університети традиційно сильні у викладанні історії, географії, філософії, латини, фізики. З нових курсів популярністю користуються біомеханіка, інформаційні технології, екологія. Одна з переваг іспанської освіти – вивчення мистецтв.

Найстаріший в Іспанії університет Саламанки має найбільшу кількість факультетів. Одним із кращих вважається мадридський університет Комплутенсе, до складу якого входять 19 факультетів, Вища школа інформатики, 6 університетських шкіл, 30 інститутів та 12 шкіл професійної спеціалізації. До числа престижних належать і такі «молоді» університети Іспанії як Севільський і Валенсійський.

НАВЧАННЯ В ІСПАНІЇ

За іспанськими законами вищу освіту можуть надавати тільки університети. Більшість із них (48) державні, але є невелика кількість приватних, а також ті, що належать церкві. Дипломи державних ВНЗ в цілому цінуються вище приватних.

Своєрідність вищої освіти в Іспанії полягає в тому, що її вищі навчальні заклади діляться на чотири типи. Перший – університетські факультети (facultades universitarias), де вивчають всі дисципліни, крім технічних. Там можна одержати вчені ступені всіх трьох рівнів вищої освіти («бакалавр», «магістр», «доктор»). Другий – вищі технічні школи (escuelas technicas superiores), які теж мають три рівні вищої освіти. Третій тип – університетські школи (escuelas universitarias) з певною професійною орієнтацією (по закінченні можна одержати ступені, що відповідають рівню «бакалавр»). До речі, ці школи проводять конкурс документів й особистих справ, вступних іспитів немає. Зрештою, четвертий тип – університетські коледжі (colegios universitarias), що дають класичну університетську освіту першого рівня (бакалавр).

В Іспанії не існує безкоштовної вищої освіти, хоча вона вважається досить недорогою – від 700 до 1000 євро на рік у державному вищому навчальному закладі та 3-10 тис. євро в приватному (не враховуючи проживання, харчування та інших витрат). За навчання на ступінь магістра доведеться заплатити 1-7 тис. євро на рік. Вартість навчання включає користування бібліотекою, комп’ютерами, лабораторіями, підручниками тощо.

Кожен університет в Іспанії є автономним і може вносити в програму навчання істотні зміни. На це треба звертати увагу при виборі ВНЗ. Враховуйте, що державні виші надають більше квот іноземцям, ніж приватні. Має значення й репутація університету. При Міністерстві освіти й культури Іспанії діє Національний інститут якості й оцінки, що стежить за рівнем надаваних освітніх послуг.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Іспанії в Україні

01901, м. Київ, вул. Хорива, 46

тел.: +38 044 492-73-20; факс: +38 044 492-73-27

www.espvac-ua.com

Міністерство освіти Іспанії: www.educacion.es

Міністерство культури Іспанії: www.mcu.es

Програми стипендій: www.becasmae.es

Пошук інформації про післявузівську професійну освіту

www.buscadorcolon.org

Фонд «Кароліна»: www.fundacioncarolina.es

Вівторок, 26 січня 2016 16:28

ІТАЛІЯ

Автор

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Італійська Республіка (італ. Repubblica Italiana) – держава на півдні Європи, у центрі Середземномор’я. Крім материкової частини, до складу країни входять острови Сардинія і Сицилія, а також низка дрібніших островів. Межує з Францією на північному заході, зі Швейцарією й Австрією на півночі та Словенією на північному сході.

На території Італії розташовані також такі державні утворення: Сан-Марино, Ватикан, Суверенний Мальтійський орден. Італія – одна з держав-засновниць ЄС. 1957 року в Римі було підписано один із його засадничих договорів, який запровадив Європейське економічне співтовариство та Європейське співтовариство з атомної енергії.

Законодавча влада в Італії належить двопалатному парламенту, якому підзвітний уряд. Парламент обирає на семирічний термін президента республіки. До обов’язків глави держави входить призначення президента Ради Міністрів (прем’єр-міністра) та членів Кабінету Міністрів.

Італія славиться культурними традиціями. Вони є одними з найдавніших і найбагатших у світі. Досягнення італійців у мистецтві, архітектурі, літературі, музиці та науці відчутно вплинули на розвиток культури в багатьох інших країнах. Завдяки своєму географічному розташуванню Італія протягом багатьох століть слугувала мостом між різними культурами та цивілізаціями. Більшість її історичних об’єктів занесено до списку всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО.

В Італії знаходиться один з найстаріших університетів світу – Болонський, заснований 1088 року. Там зробив своє знамените відкриття щодо сил електрики під час м’язового руху Луїджі Гальвані. Одним із ректорів університету був у 15 столітті Юрій Дрогобич.

НАВЧАННЯ В ІТАЛІЇ

До системи вищої освіти Італії входять навчальні заклади двох видів – університети та інститути й коледжі. Cектор університетської освіти складається з 83 університетів, в тому числі: 58 державних (Universitastatali); 17 недержавних, акредитованих на державному рівні (Universitanonstatali, legal mentericonosciute); 2 університети для іноземнихстудентів (Universitaper Stranieri); 3 вищі школи, що спеціалізуються на післядипломному навчанні (ScuoleSuperiori); 3 політехнічних університети (Politecnici). Детальніша інформація про університети: www.study-in-italy.it/study/ university-sector.html

Крім університетів, вищу освіту можна отримати в таких чотирьох видах освітніх установ:

• вищих школах дизайну; політехнічних інститутах мистецтв, академіях мистецтв, консерваторіях і акредитованих музичних інститутах, вищих школах музики і хореографії, національних академіях;

• вищих школах мовної підготовки;

• вищих школах інтегрованого навчання (FIS) за програмами технічної освіти та підготовки технічних спеціалістів (IFTS);

• установах, які перебувають у підпорядкуванні інших міністерств і де готують фахівців в окремих областях (архівна справа, дипломатія, реставрація, військова справа тощо).

Детальнішу інформацію про інститути та коледжі розміщено на інтернет-сайті:

www.study-in-italy.it/study/non-university-sector.html

I СТУПІНЬ. Студенти проходять бакалаврську програму (Corsidi Laurea, CL), основна мета якої полягає в навчанні загальним науковим дисциплінам і методам, а також у розвитку спеціальних професійних навичок. Навчання на першому ступені вищої освіти триває 3 роки.

II СТУПІНЬ. У рамках здобуття другого ступеню вищої освіти студенти можуть пройти навчання за програмами підготовки фахівців (Corsidi Laurea Specialistica (CLS)), програмами спеціалізації першого рівня (Corsidi Specializzazionedi 1 livello (CS1)) і магістерськими програмами першого рівня (Corsidi Master Universitariodi 1 livello (CMU1)). Тривалість навчання від 2 до 3 років. 

III СТУПІНЬ. Навчання для аспірантів включає програму проведення дослідницької діяльності з присудженням ступеню доктора наук (Corsidi Dottoratodi Ricerca-CDR), програми спеціалізації другого рівня (Corsidi Specializzazionedi 2 livello-CS2) та магістерські програми другого рівня (Corsidi Master Universitariodi 2 livello-CMU2).

Детальнішу інформацію розміщено на інтернет-сайті: www.study-in-italy.it

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Італія в Україні

01901, м. Київ, вул. Ярославів Вал, 32 Б

тел.: +38 044 230-31-00, 230-31-01, 230-31-02; факс: +38 044 230-31-03

www.ambkiev.esteri.it/Ambasciata_Kiev

Італійський інститут культури в Києві (Istituto Italiano di Cultura)

www.iicmosca.esteri.it www.iicsanpietroburgo.esteri.it

Італійський культурний центр

01901 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 32 Б

тел.: (+38 044) 270 62 23; факс: (+38 044) 279 38 42 www.iickiev.esteri.it

Міністерство вищої школи і наукових досліджень Італії (Ministerodell’Universita e della Ricerca) www.miur.it

Міністерство освіти Італії (Ministerodell’Istruzione) www.istruzione.it

Вівторок, 26 січня 2016 16:31

КІПР

Автор

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Республіка Кіпр (грец. Κύπρος; тур. Kıbrıs) – острівна держава на сході Середземного моря. Третій за величиною середземноморський острів після Сицилії та Сардинії. Розташований на перетині морських шляхів між Європою, Азією і Африкою і тому відіграє важливу роль в «наведенні мостів» між цими континентами. Кіпр також є одним із найпопулярніших туристичних напрямків Середземномор’я.

До Європейського Союзу держава приєдналася 1 травня 2004 року. Основні галузі економіки Кіпру – банківські послуги, туризм та торговельне судноплавство. В результаті динамічного розвитку Кіпр перетворився на країну з сучасною економікою,

швидко зростаючою сферою послуг з добре розвиненою транспортною інфраструктурою. Індустрія туризму – одна з головних статей національного доходу. В цьому секторі працює значна частина населення, а принесений туризмом прибуток є головним джерелом надходжень до бюджету. Пам’ятки Кіпру являють собою суміш різних епох – візантійський замок Колосси, в якому Ісаак Комнін ховався від хрестоносців, церква, в якій Річард I Левове Серце вінчався з принцесою Беренгарією Наваррською, венеціанські фортеці та інше. Багато пляжів Кіпру нагороджено Блакитним прапором Євросоюзу за екологічну чистоту та інфраструктуру.

У 1992 році було засновано Кіпрський університет. Він являє собою самостійний навчальний заклад, до якого входять такі факультети: гуманітарних наук, прикладних наук, суспільних наук і освіти, економіки та менеджменту, інженерний, юридичний і філологічний. Крім Кіпрського університету, існують інші вищі навчальні заклади: Відкритий університет Кіпру, Кіпрський технологічний університет, а також низка приватних вузів, таких як університет Нікосії, Європейський університет, університет Фредерік та інші.

НАВЧАННЯ НА КІПРІ

ПЕРШИЙ ЦИКЛ: навчання на першому ступені вищої освіти в Кіпрському університеті триває 4 роки. Після закінчення випускникам видається сертифікат фахівця або диплом і присуджується ступінь бакалавра. Такіж правила діють і в інших вишах.

ДРУГИЙ ЦИКЛ: після закінчення першого циклу випускники можуть пройти дворічне навчання за обраною спеціальністю для отримання диплому магістра.

ТРЕТІЙ ЦИКЛ: одержання ступеню доктора. У Кіпрському університеті ступінь доктора (PhD) з деяких спеціальностей присвоюється після трьох років навчання, що слідує після закінчення магістерського циклу.

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Кіпр в Україні

01054, м. Київ, вул. Дмитрівська, 18/24

тел.: +38 044 486-36-05, факс: +38 044 484-03-93

www.cyprus-consulate.org.ua

Департамент вищої і післядипломної освіти Міністерства освіти і культури Кіпру

www.moec.gov.cy

Інформаційний портал про освіту на Кіпрі:

www.highereducation.ac.cyі www.cypruseducation.com

Усю інформацію про вступні вимоги та порядок подання заявок за трьома вищевказаними стипендіями

можна знайти на інтернет-сайті www.ciim.ac.cy

Стипендії надають також інші вищі навчальні заклади Кіпру. Їх перелік наведено на інтернет-сайті

Міністерства закордонних справ Республіки Кіпр: www.mfa.gov.cy

Вівторок, 26 січня 2016 16:34

ЛАТВІЯ

Автор

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Латвійська Республіка (латис. Latvijas Republika) – балтійська країна у Північній Європі. Межує з Литвою, Білоруссю, Естонією та Росією.

Латвія – парламентська унітарна республіка. Главою держави є президент, якого обирає вищий законодавчий орган – Сейм. Він також затверджує склад уряду, який очолює прем’єр-міністр.

До Євросоюзу Латвія приєдналася 1 травня 2004 року.

Держава поділяється на 110 країв і 9 міст республіканського підпорядкування. Краї, своєю чергою, діляться на 494 волості. Також Латвія історично, культурно і конституційно складається з чотирьох регіонів: Латгале, Земгале, Курземе, Відземе.

Політичним, економічним, культурним та освітнім центром Латвії є її столиця – Рига. Тут проживає понад третина населення країни (717 тис. осіб). Крім того Рига – одне з найкрасивіших міст Європи. Вона багата найрізноманітнішими пам’ятками архітектури, а також є центром народної музичної творчості й майданчиком для проведення різних ярмарків та фестивалів. Найвизначніше місце в Ризі – Векріга («Стара Рига»). Це невеликий район, який є справжнім музеєм під відкритим небом з безліччю старих будівель. Символ міста – Домський собор, побудований 1211 року.

У Ризі розташовано Латвійський університет – найстаріший у Латвії. Він входить до Утрехтської мережі – асоціації університетів Європи. Університет було засновано як Лат- війську вищу школу 1919 року на основі колишньої Ризької політехніки (заснованої 1862 року). У 1923 році школі було надано її нинішнє ім’я – Латвійський університет.


НАВЧАННЯ У ЛАТВІЇ

Станом на 2008 рік система вищої освіти Латвії складалася з:

• 14 державних вищих шкіл і академій;

• 6 державних університетів;

• 14 приватних вищих шкіл і академій;

• 18 державних коледжів;

• 8 приватних коледжів.

Усі акредитовані вищі навчальні заклади управляються автономно. Вони присвоюють своїм випускникам вчені ступені або кваліфікацію фахівців у певних професіях. У системі вищої освіти можна виділити три основні етапи.

Вищу освіту можна отримати в коледжі. Це вищий навчальний заклад, який реалізує програми неуніверсітетського типу, в основному орієнтовані на отримання професійних знань і кваліфікацій. Тривалість навчання в коледжах становить 2 - 3 роки.

У вищій школі впроваджують програми академічної та професійної освіти, що дають право на здобуття вченого ступеню бакалавра через 3 - 4 роки навчання. У більшості випадків передбачено захист дипломної роботи.

Після отримання диплому бакалавра навчання можна продовжити в магістратурі. Диплом магістра (1 - 2 роки навчання після закінчення бакалаврської програми) дає право продовжувати навчання в докторантурі, воно триває 3 - 4 роки. Випускники магістратури також повинні захистити дисертацію. Докторантури існують як при вищих навчальних закладах, так і при деяких дослідницьких інститутах. Учений ступінь доктора наук надається після закінчення три- або чотирирічної програми навчання і публічного захисту дисертації.

Освіту у вищих навчальних закладах можна отримати латиською, англійською та російською мовами.


ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Латвія в Україні

01901 м. Київ, вул. Івана Мазепи, 6-Б

тел.: +38 044 490-70-30, факс: +38 044 490-70-35

www.latemb.kiev.ua

Міністерство освіти і науки Латвії (Izglītībasunzinātnesministrija)

www.izm.gov.lv

Латвійський академічний інформаційний центр: www.aic.lv

На цьому інтернет-сайті ви знайдете сторінки Ради з вищої освіти (Augstākāsizglītībaspadome), а також Ради

директорів Латвії (Latvijasrektorupadome).

Сторінка 1 із 2
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…