images/logo-edu.png

ДАНІЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Королівство Данія (дан. Kongeriget Danmark) – країна розташована у північно-західній частині Європи на півострові Ютландія та 406-ти островах (з них населені 97). Найбільшими є Зеландія, де знаходиться столиця країни Копенгаген, Фюн, острови-близнюки Лолланн і Фальстер, а також віддалений майже на 200 км на схід у Балтійському морі острів Борнгольм. До складу Королівства Данія входять також на правах автономії Фарерські острови і найбільший у світі острів Гренландія. На півдні межує з Німеччиною.

Данія – конституційна монархія. Чинну конституцію було ухвалено1953 року. Нинішня королева – Маргарет II, зійшла на трон у 1972 році. Подібно до інших скандинавських країн, Данія є державою з потужною системою соціального захисту і досить однорідним рівнем доходів населення, що досягається за рахунок ефективної промислової та сільськогосподарської політики та податкового регулювання.

До Євросоюзу Данія вступила у січні 1973 року.

Освіта є одним із пріоритетів держави й суспільства у Данії. Вже багато років країна входить до числа світових лідерів за відсотком валового внутрішнього продукту, який надається системі освіти. Держава фінансує всі заклади незалежно від підпорядкування чи власності.

Заклади вищої освіти досить чітко поділяються на університетський і неуніверситетський сектори. Перший включає 5 класичних і 9 спеціалізованих вишів, а також 6 академій музики. Другий складається з понад 130 спеціалізованих закладів з тривалістю навчання 2 - 4 роки.

У найбільшому університеті країни – Копенгагенському – навчаються близько 35 тис. студентів, в інших університетах – приблизно по 3 - 6 тис.

НАВЧАННЯ У ДАНІЇ

Вищі навчальні заклади Данії діляться на три типи: університети, вищі професійні училища та коледжі. Нині в країні налічується вісім університетів (Копенгагенський, Ольборгский, Орхуський, Датський технічний університет, Вища школа бізнесу в Копенгагені, IT-університет в Копенгагені, університетський центр в Роскілле і Південнодатський університет). Усі університетські програми засновані на активній дослідницькій роботі; ступені, включаючи докторський, присуджуються на університетському та постуніверситетському рівнях. Університетська освіта складається з трьох ступенів.

Бакалаврат – трирічне навчання, зазвичай з акцентом на двох основних предметах. Завершення бакалаврської програми дає студенту право працювати за фахом або вступити на навчання за магістерською (кандидатською) програмою.

Магістерський (кандидатський) ступінь присуджується після того, як студент провчився в цілому 5 років. Він дає право працювати за фахом або займатися науковими дослідженнями. Магістерська програма повинна включати в себе 1 - 2 основні предмети бакалаврської програми й передбачає роботу над дисертацією протягом півроку. Університети також пропонують міжнародні магістерські програми тривалістю 1 - 2 роки.

Докторантура – після закінчення аспірантури студенту присвоюється ступінь доктора (PhD). Загальний академічний і дослідницький стаж доктора наук повинен становити не менше 8 років. Крім того, йому необхідно підготувати та захистити дисертацію. До докторантури зазвичай приймають студентів зі ступенем кандидата; саме навчання триває 3 роки.

Університетська освіта перебуває у підпорядкуванні Міністерства науки, технологій та інновацій (за винятком таких спеціальностей як архітектура, музика, образотворче мистецтво та бібліотечна справа, навчання за якими курує Міністерство культури). У професійних училищах дипломи видаються після закінчення 2-річної програми професійного навчання, побудованої на базі загальної середньої освіти або відповідної професійної підготовки. Більшість подібних програм відкривають доступ до подальшої освіти у даній сфері з метою отримання ступеню бакалавра.

Крім вивчення теорії, студентам необхідно в кінці програми представити дипломний проект, пов’язаний, наприклад, з такими сферами як сільське господарство, текстиль та моделювання одягу, харчова промисловість, будівництво, готельна справа і туризм, комп’ютерні технології, інформаційні технології та комунікації, промислове виробництво, лабораторне обладнання, міжнародний маркетинг.

Тривалість навчання в коледжах становить 3 або 4 роки, що за рівнем відповідає університетській бакалаврській програмі.

Існують також програми середнього циклу, метою яких є підготовка професійних кадрів. Серед спеціальностей – педагогіка, соціальна робота, журналістика, сестринська справа, машинобудування та ін. Програми складаються з вивчення теоретичних курсів і прикладних дисциплін, практики і підготовки проектної роботи. Більшість програм дають право продовжити професійне навчання і бути зарахованим на навчання за магістерською або, за певних умов, спеціальною кандидатською програмою. Невеликі регіональні коледжі часто об’єднуються, утворюючи центри вищої освіти ширшого профілю (CVU), які тісно взаємодіють з університетами.

Сектором професійно орієнтованих коледжів і училищ управляє Міністерство освіти.

 ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ:

Посольство Королівства Данія в Україні

01901, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 56, 4 поверх

тел.: (+38 044) 200-12-60, факс: (+38 044) 200-12-81

www.ambkyiv.um.dk

Центр міжнародної освіти «Сіріус» (Cirius) www.ciriusonline.dk

Навчання в Данії www.studyindenmark.dk

База даних освітніх програм Данії www.ug.dk

Міністерство науки, технологій та інновацій Данії www.vtu.dk

Міністерство культури Данії (Kulturministeriet) www.kulturministeriet.dk/sw830.asp

Міністерство освіти Данії (Undervisningsministeriet) www.uvm.dk

Визнання закордонних дипломів www.cvuu.dk

Контроль та оцінка якості освіти www.eva.dk

Детальніше в цій категорії: « ГРЕЦІЯ БЕЛЬГІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…