images/logo-edu.png

ФРАНЦІЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Французька Республіка (фр. La France, République Française) – держава на заході Європи, на півдні омивається Середземним морем, на заході – Атлантичним океаном. Франції також належать численні заморські території. Її материкова частина межує з Бельгією, Німеччиною, Люксембургом, Монако, Італією, Андоррою, Іспанією та Швейцарією. Територія Франції становить майже п’яту частину території ЄС.

Франція – держава з президентсько-парламентською формою правління. Главою держави є президент, якого обирають на 5 років загальним прямим голосуванням. Законодавчу владу здійснює парламент, що складається з Національної асамблеї (нижня палата) і Сенату (верхня палата). Протягом останніх п’ятиста років Франція є однією з провідних країн, вона справляє потужний політичний, економічний та культурний вплив на Європу та весь світ.

Франція – одна із держав-засновниць Європейського Союзу.

Сучасна система французької освіти формувалася протягом останніх двох століть та вважається однією з передових. Основні її особливості – перевага державних навчальних закладів і безкоштовність навчання (щоправда, університети стягують зі студентів номінальну платню). Особливістю є також практично однакова якість навчання у столиці та у провінції. Правила вступу до вищих навчальних закладів, вартість навчання та дипломи є однаковими для французів та іноземців. Останні становлять приблизно 12% студентів, що одержують вищу освіту у Франції.

Водночас французька освітня система має яскраво виражену національну специфіку. У цій країні своя система дипломів та вчених ступенів, особливий розподіл на цикли. І особливе ставлення до дипломів державних навчальних закладів: їх, як правило, цінують набагато вище за дипломи приватних шкіл та університетів.

НАВЧАННЯ У ФРАНЦІЇ

У Франції налічується 89 державних університетів, де викладають найрізноманітніші дисципліни. Докторантура в них традиційно відкрита для іноземних дослідників: автором кожної четвертої докторської дисертації (PhD) є іноземний докторант. 

Вищі школи (Grandes Ecoles) – це специфічні французькі навчальні заклади, які існують паралельно з університетами. У них проводять дуже суворий відбір студентів, викладання ведеться за найвищими стандартами. Програми навчання передбачають отримання базового ступеню магістра (термін навчання – 5 років) або ступенів проміжних рівнів – бакалавра (bachelor, термін навчання 3 роки), магістра природничих наук (master of science, термін навчання 4 - 5 років), магістра-спеціаліста (mastere specialise, термін навчання 6 років). 

Спеціалізовані школи доповнюють пропозиції у сфері вищої освіти Франції спеціальностями в таких областях як мистецтво, мода, архітектура, туризм та готельний бізнес. Французькі виші відрізняються розмірами, але всі вони гарантують високу якість освіти. Для невеликих університетів характерне різноманіття дисциплін і велика кількість студентів першого циклу навчання. Університети великих провінційних міст – Лілля, Тулузи, Ліона, Бордо, Гренобля та інших зазвичай відрізняються вузькою спеціалізацією, у них більше студентів другого й третього циклів. Нарешті, у Паризькому окрузі, де зосереджено чверть усіх французьких студентів, можна знайти практично все – будь-які факультет, програму, спеціалізацію. Французька університетська освіта ділиться на три цикли, по закінченню кожного з яких студент одержує відповідний диплом. 

Перший цикл розраховано на два роки та завершується іспитом на одержання диплому про загальну (DEUG) або науково-технічну (DEUST) університетську освіту. Багато хто зупиняється саме на цьому щаблі, оскільки це дає можливість знайти непогану роботу. Другий цикл також складається із двох-трьох років навчання. По закінченні першого року видається диплом ліценціата (licence), а наступний закінчується одержанням диплому магістра (maitrise).

Нарешті, протягом третього циклу поглиблено вивчається обрана спеціальність. Це супроводжується самостійною науковою працею, тему якої претенденти зобов’язані сформулювати до вступу на програму. При успішному закінченні цього етапу видається диплом про спеціальну вищу освіту (DESS) або поглиблену освіту (DEA). Вступ до французьких навчальних закладів – процес досить складний. Рішення про визнання рівня отриманої вами в Україні освіти таким, що відповідає необхідному, в кожному конкретному випадку ухвалює керівництво університету.

Людині, що твердо знає, у якому саме французькому виші вона хоче вчитися, найкраще надіслати листа до його приймальної комісії. У листі слід викласти причини, що спонукали зупинити свій вибір саме на цьому навчальному закладі та розповісти про себе. Шанси одержати позитивну відповідь набагато більші у тих, хто провчився рік або два в українському ВНЗ та готовий пожертвувати ними, ставши першокурсником – тільки тепер уже французьким. Те ж саме можна зробити за посередництва Французького культурного центру. Там можна одержати бланк заяви, до якої слід додати завірений переклад на французьку свідоцтва про народження, атестату про середню освіту, а для студентів – ще й транскрипту (переліку прослуханих у ВНЗ курсів з оцінкою за кожний). Документи можна здати співробітникам центру. При багатьох університетах діють підготовчі курси для іноземців, на які приймають і українських випускників середніх шкіл. Головний наголос у програмах робиться на оволодінні французькою мовою. Після закінчення курсів кожен, хто витримає екзамен, стає студентом даного вишу.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Франції в Україні

м. Київ 01901, вул. Рейтарська, 39

тел.: (+38 044) 590-36-00, факс: (+38 044) 590-36-30

www.ambafrance-ua.org

Французький інститут в Києві

м. Київ 01054, вул. Гончара, 84

тел.: (+38 044) 482 2371, 482 0672, 486 7498; факс (+38 044) 484 1687

www.institutfrancais-ukraine.com

CNOUS (Centre national de soeuvres universitaires et scolaires) www.cnous.fr

EGIDE (Centre francais pour l’accueil et les echanges internationaux) www.egide.asso.fr

Міністерство у справах молоді, освіти і наукових досліджень

(Ministere de lajeunesse, del’education nationale et de la recherche) www.education.gouv.fr

Національне бюро інформації з питань навчання і видів професійної діяльності

(Offi ce national d’information sur les enseignements et les professions (Onisep)) www.onisep.fr

Національна агенція з питань вищої освіти у Франції www.ukraine.campusfrance.org

Детальніше в цій категорії: « ХОРВАТІЯ ФІНЛЯНДІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…