images/logo-edu.png

ІРЛАНДІЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Ірландія (ірл. Éire, англ. Ireland) – держава в північно-західній Європі. Суходолом межує з Північною Ірландією, що перебуває у складі Сполученого Королівства. З півдня, заходу і півночі омивається водами Атлантичного океану, а на сході – Ірландським морем.

Країна складається з 26 графств, що входять до історичних провінцій Ірландії – Ленстера, Манстера і Коннахта, а також 3 графства (Каван, Донегол і Монахан), що належать до провінції Ольстер.

Ірландія – парламентська республіка. Вищим законодавчим органом є двопалатний парламент. Глава держави – президент, якого обирають прямим голосуванням на семирічний термін. Фактична виконавча влада належить прем’єр-міністру, кандидатуру якого пропонує парламент і затверджує президент.

Ірландія має розвинену економіку, зорієнтовану на послуги й високі технології. Чисельність населення країни зростає найвищими темпами в Європі – щороку на 2.5%.

Специфікою країни у сфері зовнішніх відносин є її військовий нейтралітет – держава не входить до НАТО. Членом Європейського союзу є з 1973 року.

Ірландія посідає перше місце у світі за кількістю навчальних закладів на душу населення. У країні з населенням майже вдвічі меншим, ніж число жителів Лондона, діє сім університетів, 14 технологічних інститутів, десятки приватних коледжів, близько трьох тисяч початкових і понад 800 середніх шкіл (з яких 80 – школи-пансіони). Приблизно 65% ірландців починають учитися у віці чотирьох років, а 55% одержують вищу освіту.

Давні традиції та висока якість освіти, а також можливість легально працювати під час навчання приваблюють в Ірландію велику кількість іноземців. Частка студентів з-за кордону в ірландських вищих навчальних закладах у середньому становить 10%, але може досягати й 60% – все залежить від політики конкретного вишу.

НАВЧАННЯ В ІРЛАНДІЇ

Ірландія має давні та славні традиції в галузі освіти, які сходять до Середньовіччя. Ці традиції збереглися дотепер, що дозволяє підтримувати високий рівень освіти відповідно до міжнародних вимог і постійно збільшувати кількість іноземних студентів, зацікавлених в ірландській освіті.

Вступ до ірландських університетів проводиться відповідно до чинної системи конкурсного відбору. Вимоги до вступників високі.

Більшість із семи ірландських університетів побудовано за класичною моделлю. Тобто вони пропонують навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра та доктора наук з широкого спектру дисциплін. Навчальний процес являє собою комбінацію лекцій, семінарів, практичних занять, лабораторних робіт і консультацій з куратором або науковим керівником.

Вища освіта дає можливість отримання таких ступенів і кваліфікацій:

• Сертифікат про вищу освіту. (2-річний стаціонарний курс навчання);

• Простий бакалаврський ступінь. (3-річний стаціонарний курс навчання);

• Почесний бакалаврський ступінь. Курс навчання – 3 або 4 роки. Диплом про закінчення видається випускникам, націленим на подальшу професійну перепідготовку. Для студентів, які вже здобули простий бакалаврський ступінь, курс триває, як правило, 1 рік;

• Магістерський ступінь. Присуджується у результаті проведення наукового дослідження або проходження відповідної програми навчання тривалістю зазвичай від 1 до 2 років;

• Докторський ступінь. Зазвичай докторське дослідження оригінальної теми займає щонайменше 3 роки.

Дослідження на базі університетів ведуться досить активно. У рамках урядової “Програми передових технологій” фінансуються наукові проекти в області біотехнологій, оптоелектроніки, інформаційних технологій і телекомунікацій. Практично всі провідні світові виробники комп’ютерів (Intel, IBM, Apple, Dell тощо) мають в Ірландії свої дослідницькі підрозділи та активно співробітничають із вищими навчальними закладами. Причому відповідно до статистики, нині у комп’ютерній індустрії Ірландії налічується близько 70 тис. вакансій, так що попит на випускників високий. 

Найзнаменитіший та найстаріший університет країни – заснований 1591 року Дублінський університет, більше відомий як Трініті-коледж (Trinity College Dublin). У негласному «табелі про ранги» його ставлять на один щабель із Оксфордом і Кембриджем. За ним йде Університетський коледж Дубліна (University College Dublin), що входить до складу Національного університету Ірландії (National University of Ireland – NUI). NUI включає також Університетський коледж Кірка (University College Cork – UCC), Національний університет Голуея (National University of Ireland, Galway – NUI-G) і Національний університет Мейнуф (National University of Ireland, Maynooth – NUI-Maynooth). «Наймолодші» ірландські університети – засновані 1989 року університет Лімерика (University of Limerick) і Дублінський міський університет (Dublin City University).

Процес вступу до ірландського вишу рекомендується починати приблизно за рік до початку навчання. Чимало часу піде на те, щоб вибрати навчальний заклад, зв’язатися з ним, отримати додаткову інформацію та зібрати всі необхідні документи. Подача заявок на бакалаврські програми здійснюється через Центральну приймальну комісію (Central Application Offi ce – CAO), однак деякі коледжі та університети приймають документи напряму.

Якщо ви на достатньому рівні володієте англійською мовою (6,0 балів за IELTS або 250 балів за TOEFL-СВТ) і за плечима у вас один – два курси українського вишу, то маєте шанс потрапити до ірландського університу без підготовчого курсу.

Другий шлях до вищого навчального закладу Ірландії пролягає через програми Foundation, що з’явилися там не дуже давно. Одну з них – International University Foundation Programme (IUFP) – організували Гріффіт-коледж та мовна школа International House Dublin. Ця програма акредитована NCEA і визнається як ірландськими, так і закордонними навчальними закладами. З огляду на те, що вона коштує дешевше аналогічних британських або американських програм, її можна рекомендувати як досить раціональний спосіб підготовки до вступу до ВНЗ англомовних країн. Програму розраховано на два семестри по 18 тижнів кожен, вона проводиться на базі кампусу Гріффіт-коледжу.

Кандидат повинен представити атестат про середню освіту та володіти англійською на рівні не нижче 4,5 балу за IELTS або 133 балу за TOEFL-СВТ. Власні курси Foundation пропонують й інші ірландські ВНЗ. Наприклад, університет Лімерику або Дублінська бізнес-школа.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Почесне консульство Республіки Ірландія в Україні

01133, м. Київ, вул. Щорса, 44

тел/факс: +38 044 285-59-02

www.irishconsylate.kiev.ua

Ірландська рада з торгівлі та технологій

www.enterprise-ireland.ru/education/education.php

Міністерство закордонних справ Ірландії www.foreignaff airs.gov.ie

Міжнародна ірландська рада з освіти www.educationireland.ie

Міністерство освіти і науки Ірландії www.education.ie

Центральна служба подачі заявок в коледжі Ірландії www.cao.ie

Співтовариство з вищої освіти www.hea.ie

Ірландська рада у справах іноземних студентів www.icosirl.ie

Науковий фонд Ірландії www.sfi .ie

FAS - національне ірландське агентство з питань навчання та працевлаштування www.fas.ie

Наукова рада з гуманітарних та соціальних наук пропонує членство після отримання

докторського ступеню www.irchss.ie

Більше інформації про третій ступінь освіти: www.educationireland.ie

Детальніше в цій категорії: « ІСПАНІЯ ЕСТОНІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…