images/logo-edu.png

ІСПАНІЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Королівство Іспанія (ісп. Reino de España) – держава на південному заході Європи. Займає більшу частину Піренейського п-ова, Балеарські і Пітіузькі о-ви в Середземному морі, Канарські о-ви в Атлантичному океані. Межує з Португалією, Францією та Андоррою.

Іспанія – конституційна монархія. Главою держави є король (Хуан Карлос I), однак реальна виконавча влада належить прем’єр-міністру, який очолює уряд. Законодавча влада здійснюється Генеральними кортесами - парламентом. Країна поділяється на 19 автономних областей, до яких входят 50 провінцій. До Євросоюзу вступила 1985 року.

Іспанія – європейська країна з багатовіковою культурою й багатими традиціями, однією з яких є повага до освіти. Перший іспанський університет було засновано у Саламанці ще в 1218 році. Сьогодні освітня система країни нараховує понад 60 вищих навчальних закладів, більше 21 тис. початкових і середніх шкіл.

Навчальні заклади Іспанії надають якісну освіту класичного зразка, причому за досить символічними цінами. Протягом останніх років держава здійснює реформу системи освіти, при цьому велика увага приділяється її відповідності європейським стандартам. Іспанські університети традиційно сильні у викладанні історії, географії, філософії, латини, фізики. З нових курсів популярністю користуються біомеханіка, інформаційні технології, екологія. Одна з переваг іспанської освіти – вивчення мистецтв.

Найстаріший в Іспанії університет Саламанки має найбільшу кількість факультетів. Одним із кращих вважається мадридський університет Комплутенсе, до складу якого входять 19 факультетів, Вища школа інформатики, 6 університетських шкіл, 30 інститутів та 12 шкіл професійної спеціалізації. До числа престижних належать і такі «молоді» університети Іспанії як Севільський і Валенсійський.

НАВЧАННЯ В ІСПАНІЇ

За іспанськими законами вищу освіту можуть надавати тільки університети. Більшість із них (48) державні, але є невелика кількість приватних, а також ті, що належать церкві. Дипломи державних ВНЗ в цілому цінуються вище приватних.

Своєрідність вищої освіти в Іспанії полягає в тому, що її вищі навчальні заклади діляться на чотири типи. Перший – університетські факультети (facultades universitarias), де вивчають всі дисципліни, крім технічних. Там можна одержати вчені ступені всіх трьох рівнів вищої освіти («бакалавр», «магістр», «доктор»). Другий – вищі технічні школи (escuelas technicas superiores), які теж мають три рівні вищої освіти. Третій тип – університетські школи (escuelas universitarias) з певною професійною орієнтацією (по закінченні можна одержати ступені, що відповідають рівню «бакалавр»). До речі, ці школи проводять конкурс документів й особистих справ, вступних іспитів немає. Зрештою, четвертий тип – університетські коледжі (colegios universitarias), що дають класичну університетську освіту першого рівня (бакалавр).

В Іспанії не існує безкоштовної вищої освіти, хоча вона вважається досить недорогою – від 700 до 1000 євро на рік у державному вищому навчальному закладі та 3-10 тис. євро в приватному (не враховуючи проживання, харчування та інших витрат). За навчання на ступінь магістра доведеться заплатити 1-7 тис. євро на рік. Вартість навчання включає користування бібліотекою, комп’ютерами, лабораторіями, підручниками тощо.

Кожен університет в Іспанії є автономним і може вносити в програму навчання істотні зміни. На це треба звертати увагу при виборі ВНЗ. Враховуйте, що державні виші надають більше квот іноземцям, ніж приватні. Має значення й репутація університету. При Міністерстві освіти й культури Іспанії діє Національний інститут якості й оцінки, що стежить за рівнем надаваних освітніх послуг.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Іспанії в Україні

01901, м. Київ, вул. Хорива, 46

тел.: +38 044 492-73-20; факс: +38 044 492-73-27

www.espvac-ua.com

Міністерство освіти Іспанії: www.educacion.es

Міністерство культури Іспанії: www.mcu.es

Програми стипендій: www.becasmae.es

Пошук інформації про післявузівську професійну освіту

www.buscadorcolon.org

Фонд «Кароліна»: www.fundacioncarolina.es

Детальніше в цій категорії: « ІТАЛІЯ ІРЛАНДІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…