images/logo-edu.png

ІТАЛІЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Італійська Республіка (італ. Repubblica Italiana) – держава на півдні Європи, у центрі Середземномор’я. Крім материкової частини, до складу країни входять острови Сардинія і Сицилія, а також низка дрібніших островів. Межує з Францією на північному заході, зі Швейцарією й Австрією на півночі та Словенією на північному сході.

На території Італії розташовані також такі державні утворення: Сан-Марино, Ватикан, Суверенний Мальтійський орден. Італія – одна з держав-засновниць ЄС. 1957 року в Римі було підписано один із його засадничих договорів, який запровадив Європейське економічне співтовариство та Європейське співтовариство з атомної енергії.

Законодавча влада в Італії належить двопалатному парламенту, якому підзвітний уряд. Парламент обирає на семирічний термін президента республіки. До обов’язків глави держави входить призначення президента Ради Міністрів (прем’єр-міністра) та членів Кабінету Міністрів.

Італія славиться культурними традиціями. Вони є одними з найдавніших і найбагатших у світі. Досягнення італійців у мистецтві, архітектурі, літературі, музиці та науці відчутно вплинули на розвиток культури в багатьох інших країнах. Завдяки своєму географічному розташуванню Італія протягом багатьох століть слугувала мостом між різними культурами та цивілізаціями. Більшість її історичних об’єктів занесено до списку всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО.

В Італії знаходиться один з найстаріших університетів світу – Болонський, заснований 1088 року. Там зробив своє знамените відкриття щодо сил електрики під час м’язового руху Луїджі Гальвані. Одним із ректорів університету був у 15 столітті Юрій Дрогобич.

НАВЧАННЯ В ІТАЛІЇ

До системи вищої освіти Італії входять навчальні заклади двох видів – університети та інститути й коледжі. Cектор університетської освіти складається з 83 університетів, в тому числі: 58 державних (Universitastatali); 17 недержавних, акредитованих на державному рівні (Universitanonstatali, legal mentericonosciute); 2 університети для іноземнихстудентів (Universitaper Stranieri); 3 вищі школи, що спеціалізуються на післядипломному навчанні (ScuoleSuperiori); 3 політехнічних університети (Politecnici). Детальніша інформація про університети: www.study-in-italy.it/study/ university-sector.html

Крім університетів, вищу освіту можна отримати в таких чотирьох видах освітніх установ:

• вищих школах дизайну; політехнічних інститутах мистецтв, академіях мистецтв, консерваторіях і акредитованих музичних інститутах, вищих школах музики і хореографії, національних академіях;

• вищих школах мовної підготовки;

• вищих школах інтегрованого навчання (FIS) за програмами технічної освіти та підготовки технічних спеціалістів (IFTS);

• установах, які перебувають у підпорядкуванні інших міністерств і де готують фахівців в окремих областях (архівна справа, дипломатія, реставрація, військова справа тощо).

Детальнішу інформацію про інститути та коледжі розміщено на інтернет-сайті:

www.study-in-italy.it/study/non-university-sector.html

I СТУПІНЬ. Студенти проходять бакалаврську програму (Corsidi Laurea, CL), основна мета якої полягає в навчанні загальним науковим дисциплінам і методам, а також у розвитку спеціальних професійних навичок. Навчання на першому ступені вищої освіти триває 3 роки.

II СТУПІНЬ. У рамках здобуття другого ступеню вищої освіти студенти можуть пройти навчання за програмами підготовки фахівців (Corsidi Laurea Specialistica (CLS)), програмами спеціалізації першого рівня (Corsidi Specializzazionedi 1 livello (CS1)) і магістерськими програмами першого рівня (Corsidi Master Universitariodi 1 livello (CMU1)). Тривалість навчання від 2 до 3 років. 

III СТУПІНЬ. Навчання для аспірантів включає програму проведення дослідницької діяльності з присудженням ступеню доктора наук (Corsidi Dottoratodi Ricerca-CDR), програми спеціалізації другого рівня (Corsidi Specializzazionedi 2 livello-CS2) та магістерські програми другого рівня (Corsidi Master Universitariodi 2 livello-CMU2).

Детальнішу інформацію розміщено на інтернет-сайті: www.study-in-italy.it

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Італія в Україні

01901, м. Київ, вул. Ярославів Вал, 32 Б

тел.: +38 044 230-31-00, 230-31-01, 230-31-02; факс: +38 044 230-31-03

www.ambkiev.esteri.it/Ambasciata_Kiev

Італійський інститут культури в Києві (Istituto Italiano di Cultura)

www.iicmosca.esteri.it www.iicsanpietroburgo.esteri.it

Італійський культурний центр

01901 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 32 Б

тел.: (+38 044) 270 62 23; факс: (+38 044) 279 38 42 www.iickiev.esteri.it

Міністерство вищої школи і наукових досліджень Італії (Ministerodell’Universita e della Ricerca) www.miur.it

Міністерство освіти Італії (Ministerodell’Istruzione) www.istruzione.it

Детальніше в цій категорії: « КІПР ІСПАНІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…