images/logo-edu.png

ХОРВАТІЯ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Хорватія – держава на півдні Центральної Європи, частково на заході Балканського півострова. Країна складається з двох частин: континентальної, розташованої головним чином у басейні ріки Сави, та адріатичної, витягнутої вузькою смугою вздовж моря. Адріатичне узбережжя Хорватії та численні острови є популярними напрямками міжнародного туризму.

Країна межує зі Словенією, Угорщиною, Сербією, Боснією та Герцеговиною, Чорногорією.

До Євросоюзу Хорватія приєдналася 2013 року.

Хорватія є унітарною парламентською республікою. Глава держави – президент, якого обирають прямим голосуванням на п’ятирічний термін. Президент за згодою парламенту призначає прем’єр-міністра. Уряд є виконавчою гілкою влади, відповідальною за підготовку законодавства та бюджету, імплементацію законів, проведення зовнішньої та внутрішньої політики. Парламент в Хорватії однопалатний, більша частина його обирається за партійними списками, частина - від національних меншин. Крім хорватів, які складають переважну більшість населення, у країні проживають досить численні етнічні групи сербів, боснійців, італійців, угорців, албанців, словенів та чехів. 

Адміністративно Хорватія ділиться на 20 жупаній (округів). Жупанії поділяються на громади та міста. Загалом у Хорватії 6695 населених пунктів, 204 з яких – міста, а решта – села).

НАВЧАННЯ У ХОРВАТІЇ

Хорватська система вищої освіти має тривалі традиції, базовані насамперед на низці публічних університетів. Найдавнішим є університет Задара, створений ще 1396 року. Заснований у 1669 році Загребський університет є найстарішим безперервно працюючим університетом у Південно-Східній Європі.

Нині в країні вісім університетів: у Загребі, Спліті, Рієці, Осієку, Задарі, Пулі, Дубровніку (в останньому крім класичного університету є ще міжнародний університет). 

У Хорватії діє бінарна система вищої освіти, коли студенти можуть обирати між двома її типами:

• університетська, базована на академічних програмах, що проводяться винятково в університетах;

• професійні дослідження, які складаються з професійних програм, що проводяться в політехнічних інститутах і коледжах прикладних наук (у виняткових випадках, професійні програми можуть бути також реалізовані в університетах).

Систему вищої освіти Хорватії було реформовано відповідно до Болонського процесу і структуровано відповідно до трьох рівнів – бакалаврат, магістратура та докторантура. Навчальний процес також організовано відповідно до Європейської системи трансферу оцінок. Тому навчання в Хорватії є, зокрема, зручним для іноземних студентів, оскільки результати його визнаватимуть в їхніх країнах.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Хорватії в Україні

вул. Артема 51/50, 01901 Київ

Тел. +380 44 486 2122, 489 8730

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

www.ua.mfa.hr

Агенція з мобільності та програм ЄС

вул. Франкопанська, 26, 10000 Загреб

Тел.+385 (0)1 5557 805

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

www.mobilnost.hr

Міністерство науки, освіти та спорту Хорватії

www.public.mzos.hr

Детальніше в цій категорії: « ЧЕХІЯ ФРАНЦІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…