images/logo-edu.png

ЛАТВІЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Латвійська Республіка (латис. Latvijas Republika) – балтійська країна у Північній Європі. Межує з Литвою, Білоруссю, Естонією та Росією.

Латвія – парламентська унітарна республіка. Главою держави є президент, якого обирає вищий законодавчий орган – Сейм. Він також затверджує склад уряду, який очолює прем’єр-міністр.

До Євросоюзу Латвія приєдналася 1 травня 2004 року.

Держава поділяється на 110 країв і 9 міст республіканського підпорядкування. Краї, своєю чергою, діляться на 494 волості. Також Латвія історично, культурно і конституційно складається з чотирьох регіонів: Латгале, Земгале, Курземе, Відземе.

Політичним, економічним, культурним та освітнім центром Латвії є її столиця – Рига. Тут проживає понад третина населення країни (717 тис. осіб). Крім того Рига – одне з найкрасивіших міст Європи. Вона багата найрізноманітнішими пам’ятками архітектури, а також є центром народної музичної творчості й майданчиком для проведення різних ярмарків та фестивалів. Найвизначніше місце в Ризі – Векріга («Стара Рига»). Це невеликий район, який є справжнім музеєм під відкритим небом з безліччю старих будівель. Символ міста – Домський собор, побудований 1211 року.

У Ризі розташовано Латвійський університет – найстаріший у Латвії. Він входить до Утрехтської мережі – асоціації університетів Європи. Університет було засновано як Лат- війську вищу школу 1919 року на основі колишньої Ризької політехніки (заснованої 1862 року). У 1923 році школі було надано її нинішнє ім’я – Латвійський університет.


НАВЧАННЯ У ЛАТВІЇ

Станом на 2008 рік система вищої освіти Латвії складалася з:

• 14 державних вищих шкіл і академій;

• 6 державних університетів;

• 14 приватних вищих шкіл і академій;

• 18 державних коледжів;

• 8 приватних коледжів.

Усі акредитовані вищі навчальні заклади управляються автономно. Вони присвоюють своїм випускникам вчені ступені або кваліфікацію фахівців у певних професіях. У системі вищої освіти можна виділити три основні етапи.

Вищу освіту можна отримати в коледжі. Це вищий навчальний заклад, який реалізує програми неуніверсітетського типу, в основному орієнтовані на отримання професійних знань і кваліфікацій. Тривалість навчання в коледжах становить 2 - 3 роки.

У вищій школі впроваджують програми академічної та професійної освіти, що дають право на здобуття вченого ступеню бакалавра через 3 - 4 роки навчання. У більшості випадків передбачено захист дипломної роботи.

Після отримання диплому бакалавра навчання можна продовжити в магістратурі. Диплом магістра (1 - 2 роки навчання після закінчення бакалаврської програми) дає право продовжувати навчання в докторантурі, воно триває 3 - 4 роки. Випускники магістратури також повинні захистити дисертацію. Докторантури існують як при вищих навчальних закладах, так і при деяких дослідницьких інститутах. Учений ступінь доктора наук надається після закінчення три- або чотирирічної програми навчання і публічного захисту дисертації.

Освіту у вищих навчальних закладах можна отримати латиською, англійською та російською мовами.


ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Латвія в Україні

01901 м. Київ, вул. Івана Мазепи, 6-Б

тел.: +38 044 490-70-30, факс: +38 044 490-70-35

www.latemb.kiev.ua

Міністерство освіти і науки Латвії (Izglītībasunzinātnesministrija)

www.izm.gov.lv

Латвійський академічний інформаційний центр: www.aic.lv

На цьому інтернет-сайті ви знайдете сторінки Ради з вищої освіти (Augstākāsizglītībaspadome), а також Ради

директорів Латвії (Latvijasrektorupadome).

Детальніше в цій категорії: « ЛИТВА КІПР »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…