images/logo-edu.png

ЛИТВА

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Литовська Республіка (лит. Lietuvos Respublika, Lietuva) – країна на східному узбережі Балтійського моря, найбільша з трьох балтійських держав. Межує з Латвією, Білоруссю, Польщею, та на південному заході з Росією (Калініградською областю). Територія Литви складається з 10 повітів. У країні біля 3000 тисяч озер, 758 рік та 5 національних парків.

Литва – парламентська республіка з елементами президентської. Главою держави є президент, якого обирають всенародно на 5 років. Парламент – однопалатний Сейм. 

До Євросоюзу Литва вступила 1 травня 2004 року.

У період найбільшої могутності Литовське князівство включало територію нинішньої Білорусі, велику частину сучасної України, частину західно-російських земель й простягалося від Балтійського до Чорного моря.

Вільнюський університет – найдавніший і найбільший вищий навчальний заклад Литви, великий науковий центр. Заснований 1579 року королем Стефаном Баторієм на базі єзуїтської колегії. Спочатку викладання велося латиною, в університеті вивчали теологію, філософію та право. У фондах його бібліотеки понад 5,3 млн. видань, серед них понад 178 тис. виданих у XV–XVIII століттях, понад 250 тис. рукописних документів (починаючи з XIII століття). 

Вищі навчальні заклади Литви пропонують програми різного рівня і тривалості. Існує два типи вишів: університети та коледжі – вищі навчальні заклади неуніверситетського типу.

Нині у Литві функціонують 22 університети та 28 коледжів.

НАВЧАННЯ У ЛИТВІ

Литовські університети пропонують бакалаврські, магістерські та докторські програми, курси підготовки творчих професіоналів високого рівня, аспірантські програми, а також можливості для проведення наукових досліджень.

Університетська освіта в Литві триступенева:

І СТУПІНЬ. Базовий курс бакалаврату (bakalauras) або професійної підготовки фахівців зазвичай триває чотири роки.

ІІ СТУПІНЬ. Спеціальна або магістерська освіта (magistras), інтегроване навчання. Після успішного закінчення базової програми можна продовжити навчання в рамках програм професійної підготовки тривалістю 1-2 роки або магістерських програм тривалістю від 1,5 до 2років. Існують також інтегровані програми (поєднують перший і другий рівень університетської освіти) тривалістю від 5 до 6 років.

ІІІ СТУПІНЬ. Освіта в рамках третього ступеню націлена на підготовку дослідників (doctorantūra); художників, музикантів, викладачів мистецтвознавства (menoaspirantūra) і медичних фахівців (residentūra). Докторські програми тривають 4 роки і доступні кандидатам, які завершили другий рівень університетської освіти, а також мають аналогічний (докторський) рівень освіти. Після завершення курсу докторантури кандидат повинен публічно захистити докторську дисертацію. Програми докторантури організовують спільно університети та дослідницькі інститути. ОСВІТА В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ НЕУНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ТИПУ

Коледж – це вищий навчальний заклад, де акцент роблять на неуніверситетському прикладному навчанні (у рамках одного ступеня), здійснюють практичні дослідження та розвивають професійні навички. Випускники коледжу зазвичай можуть брати участь у програмах, метою яких є підвищення професійної кваліфікації. З 2007 р. у навчальних закладах неуніверситетського типу запроваджено вчений ступінь бакалавра.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Литва в Україні

01901, м. Київ, вул. Буслівська, 21

тел.: +38 044 254-09-20, факс: +38 044 254-09-28

www.ua.mfa.lt

Фонд підтримки студентських обмінів (Education Exchanges Support Foundation)

вул. Гелезіно Вілко, 12, LT-01112, Вільнюс

тел.: +37 05 249-81-89, факс: +37 05 249-71-37

www.smpf.lt

Міністерство освіти і науки Литовської Республіки

вул. Сіракауско, 15 LT-03105, Вільнюс

тел.: +37 05 219-01-23 / 26, факс: +37 05 219-01-00 www.smm.lt

Детальніше в цій категорії: « ЛЮКСЕМБУРГ ЛАТВІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…