images/logo-edu.png

НІДЕРЛАНДИ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Королівство Нідерландів (нід. Koninkrijk der Nederlanden) – країна в північно-західній частині Європи на березі Північного моря. Складається з континентальної території та Антильських островів Бонайре, Саба та Сінт-Естатіус, а також островів Аруба, Кюрасао та Сінт-Мартен, які мають особливий статус. Часто країну неофіційно називають Голландією за назвою однієї з семи провінцій, яка від самого початку входила до Республіки сполучених провінцій Нідерландів (XVI століття).

Нідерланди – конституційна монархія з парламентською системою правління. З 1980 року главою держави є Королева Беатрікс. Столиця Нідерландів – Амстердам, однак резиденція королеви, уряд і парламент знаходяться в Гаазі. Державна мова – нідерландська.

Нідерланди одна з держав-засновниць ЄС. Країна по праву вважається воротами Європи. Її територією протікають важливі європейські річки – Рейн, Маас, Шельда, що впадають в Північне море, а Роттердам є найбільшим морським портом Європи. Незважаючи на невеликі розміри країни і порівняно невелику кількість населення, Нідерланди займають 8-е місце в світовому рейтингу експортерів та інвесторів, а також 3-е місце в світі за експортом сільськогосподарської продукції. Це одна з найбільше густонаселених країн світу. 

Система вищої освіти Нідерландів має свої особливості. У країні відсутнє поняття престижних вищих навчальних закладів, як, наприклад, в США або Великій Британії. Дипломи всіх нідерландських університетів мають однакову цінність і визнаються іншими країнами. Тому виші обирають не з міркувань їхньої популярності, а за наявністю спеціальності, яку студент бажає отримати. Керівники місцевих фірм і компаній при прийомі фахівця на роботу насамперед звертають увагу на якість диплому про вищу освіту, а не на місце його отримання.

НАВЧАННЯ У НІДЕРЛАНДАХ

На сьогодні в країні нараховується понад 70 вищих навчальних закладів, які поділяються на три типи.

Науково-дослідницькі університети (researchuniversities) орієнтовані на незалежні наукові дослідження в академічній або професійній сфері. Їх у Нідерландах 14. Після закінчення університетського навчання значна частина студентів працює в різноманітних науково-дослідницьких структурах.

10 з 14 нідерландських науково-дослідницьких університетів входять до рейтингу 200 найкращих вищих навчальних закладів світу за версією Timeshigher Education Supplement. Сама країна також займає високі позиції в рейтингах наукових досліджень.

Університети прикладних наук (universitiesofappliedsciences) мають більш практичну орієнтацію й готують студентів для професійної роботи в конкретних областях. Таких університетів у країні 45. Інститути міжнародної освіти (іnstitutesofi nternational education – IE) пропонують навчальні програми на рівні магістратури та аспірантури (PhD), призначені для навчання іноземних студентів переважно з країн, що розвиваються та країн з перехідною економікою. Перші такі інститути з’явилися в Нідерландах в 1950-х роках. Нині їх 15, вони пропонують іноземним студентам понад 500 навчальних курсів і програм. Викладання ведеться англійською мовою, причому багато викладачів приїжджають з різних країн світу.

Щороку випускниками інститутів міжнародної освіти стають близько 13 тис. іноземних студентів. Програми, пропоновані нідерландськими IE, розбиті на п’ять груп: наука і технології, довкілля та інфраструктура, сільське господарство і природні ресурси, економіка і суспільство, управління. Нідерланди лідирують в континентальній Європі за кількістю міжнародних освітніх програм англійською мовою. Обов’язковою вимогою для вступників є наявність сертифікату TOEFL або IELTS, що підтверджує її знання. Додаткову інформацію про всі вищі навчальні заклади Нідерландів можна знайти на сайті: www.internationalstudy.nl

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Нідерландів в Україні

01901, м. Київ, Контрактова площа, 7

тел.: +38 044 490-82-00, факс: +38 044 490-82-09

www.netherlands-embassy.com.ua

Електронна база даних навчальних програм, пропонованих вузами Нідерландів англійською

мовою (усього понад 1400 програм):

www.nuffi c.nl/internationalstudents/dutchhighereducation/searchinternationalstudy-programmes

Повний перелік вищих навчальних закладів Нідерландів

www.internationalstudy.nl

Інформація про вакансії в сфері вищої освіти Нідерландів (включаючи програми PhD)

www.academictransfer.org/org

Детальніше в цій категорії: « НІМЕЧЧИНА МАЛЬТА »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…