images/logo-edu.png

ПОЛЬЩА

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Республіка Польща (пол. Rzeczpospolita Polska) – держава у Центральній Європі на узбережжі Балтійського моря, на північному сході межує з Росією (Калінінградською областю) і Литвою, на сході – з Білоруссю і Україною, на півдні – з Чехією і Словаччиною, на заході – з Німеччиною. Складається із 16 воєводств. Вони, своєю чергою, поділяються на 308 повітів, які розділені на 2489 ґмін, включаючи 65 міст зі статусом міських повітів.

Польща – парламентсько-президентська республіка. Глава держави – президент, що обирається терміном на 5 років. Законодавча влада здійснюється двопалатним парламентом, який складається з Сейму (нижня палата) і Сенату (верхня палата).

До Євросоюзу Польща вступила 1 травня 2004 року.

Польські традиції освіти беруть початок у XIV сторіччі. У Польщі знаходиться низка найстаріших університетів Європи, серед яких і Ягелонський університет (заснований 1364 року).

Останні десять років система освіти Польщі розвивається швидкими темпами порівняно з іншими європейськими країнами. Кількість вищих навчальних закладів і кількість студентів стрімко зростає. У Польщі нараховується 310 приватних університетів і коледжів та 138 державних вищих навчальних закладів.

Усі провідні університети Польщі пропонують програми навчання англійською мовою, включаючи медицину, технічні та гуманітарні науки, бізнес і фінанси. Польща є активним учасником Болонського процесу. Вартість навчання у вищому навчальному закладі Польщі суттєво нижча, ніж в багатьох інших європейських країнах.

НАВЧАННЯ У ПОЛЬЩІ

Система вищої освіти в Польщі представлена державними та недержавними вищими навчальними закладами. Недержавні існують з 1989 року. Усі ВНЗ мають однакові стандарти організації навчального процесу та викладання. Форма власності навчального закладу не впливає на якість та престижність диплому. За своєю спеціалізацією виші поділяються на технічні, бізнесові, суспільно-економічні, медичні, спортивні та інші.

До вищих навчальних закладів належать технікуми, коледжі, інститути, академії, університети. Третій і четвертий рівні акредитації мають інститути (вищі школи), консерваторії, академії та університети. Польський Державний акредитаційний комітет (Państwowa Komisja Akredytacyjna) здійснює перевірку та контроль якості стандартів освіти у вищих навчальних закладах Польщі та розвиває тісне співробітництво з акредитаційними комітетами інших країн. Польська система забезпечення якості освіти відповідає стандартам і вимогам ENQA. Польські вищі навчальні заклади залучені до міжнародного обміну студентами. Такі програми як SOCRATES / Erasmus або двосторонні угоди між університетами сприяють розвитку контактів миж польськими та закордонними ВНЗ.

У вищих навчальних закладах Польщі діє триступенева система, яка включає ступінь бакалавра (licencjat, inzyneir), магістра (magister) і доктора наук (doctor). Відповідно до Постанови про вищу освіту 2005 року, програми з усіх напрямків навчання окрім права, фармацевтики, психології, ветеринарної медицини, медицини і стоматології мають два етапи. Третій етап, який відповідає ступеню доктора наук, відкритий для тих, у кого є науковий ступінь магістра або ідентичний. Навчання для отримання ступеню доктора наук триває чотири роки і може бути скорочене або продовжене. Випускники університетів і коледжів Польщі можуть отримати такі ступені.

Бакалавр (BA, Licencjat) – присвоюється після закінчення 3 – 3,5 років навчання у професійному або технічному коледжі.

Бакалавр (BSc, Inzyneir) – присвоюється після 3,5 - 4 років навчання у технічному, сільськогосподарському або економічному коледжі.

Магістр (MA, MSc, Magister) та ідентичні ступені – магістр мистецтв, магістр інженерної справи, магістр архітектури, компетентний лікар, зубний хірург або ветеринар присвоюється після 5 - 6 років навчання в університеті. Ступінь MSc можна отримати також через 2 - 2,5 роки додаткового навчання на здобуття ступеню магістра.

Доктор наук (PhD, Doctor) – присвоюється тим, хто склав іспит на отримання ступеню доктора наук і успішно захистив дисертацію. Щоб почати навчання для здобуття докторського ступеню, необхідно мати ступінь магістра або ідентичний. Для того, щоб успішно закінчити семестр, необхідно отримати прохідний бал на всіх іспитах – усних та письмових. Кожний ВНЗ самостійно визначає систему оцінювання у своєму Навчальному Статуті.

Вступні вимоги до іноземних студентів

Щоб вступити до польського вишу усі іноземні студенти повинні відповідати вимогам для вступу до ВНЗ своєї країни, мати свідоцтво про вступ до навчального закладу або інший ідентичний документ, знати англійську мову. Деякі факультети мистецтв, фізичної підготовки, підготовки майбутніх викладачів організують додаткові тести відповідних здібностей. Необхідності обов’язкового знання польської мови немає, оскільки університети пропонують багато навчальних програм англійською мовою. Але ви можете вивчити її для повсякденного спілкування, курси польської мови організовані при кожному університеті. Вони тривають кілька тижнів перед початком навчального року або протягом семестру. Якщо ви обираєте навчання польскою, вам потрібно буде довести необхідний рівень володіння нею перед початком занять. Дипломи польських навчальних закладів визнаються та дають можливість працювати за спеціальністю в Європейському Союзі, Україні та в більшості країн світу.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Польща в Україні

01034, м. Київ , вул. Ярославiв Вал, 12

тел.: +38 044 230-07-00, факс: +38 044 270-63-36

www.polska.com.ua

Польський інститут у Києві

офіційне представництво МЗС Польщі

01033, м. Київ, вул. Б.Хмельницького 29/2, оф.17

тел.: +38 044 288-03-04, 278-16-01, факс: +38 044 288-02-86

Міністерство науки та вищої освіти Республіки Польща

(Ministerstwo Nauki i SzkolnictwaWyższego)

www.mnisw.gov.pl

Бюро визнання академічних кваліфікацій та міжнародного обміну

(Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej)

www.buwiwm.edu.pl

На цих сайтах ви знайдете довідник «Як навчатися в Польщі» і таблицю навчальних курсів,

програм та навчальних закладів: www.studyinpoland.pl www.howtostudyinpoland.pl/index.phpі

Конференція ректорів вищих навчальних закладів Польщі

(Biuro Konferencji Rektorуw Akademickich Szkoł w Polsce)

www.krasp.org.pl

Детальніше в цій категорії: « ПОРТУГАЛІЯ НІМЕЧЧИНА »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…