images/logo-edu.png

ПОРТУГАЛІЯ

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Португальська Республіка (порт. República Portuguesa) – держава на крайньому південному заході Європи. Розташована на Піренейському півострові, до її складу також входять Азорські острови та Мадейра. З півдня і заходу територія країни омивається Атлантичним океаном. Межує з Іспанією.

Португалія – президентська республіка. Уряд очолює прем’єр-міністр, зазвичай це лідер партії-переможниці на парламентських виборах. Президента обирають громадяни прямим голосуванням терміном на 5 років.

Територію континентальної Португалії розділено на 18 округів, які діляться на 308 муніципальних районів. Державна мова – португальська. 

До Євросоюзу Португалія вступила 1 січня 1986 року. Протягом останнього десятиліття ця держава стала одним із основних напрямків трудової міграції для українців, які нині становлять там чисельну громаду.

Вищу освіту у Португалії можна отримати в державних і приватних університетах, технічних інститутах або приватних вузькопрофільних вишах. Найстаріші, овіяні легендами і багатовіковою історією – університети в Лісабоні, Порту і Коімбрі, а також столичний Технічний університет. Не менш значимі – Nova University в Лісабоні, університети в Бразі, Авейру, Еворі, Фару і на Азорських островах. Також до списку кращих університетів входять приватний Католицький університет і Вільний університет, технічні вузи в Коімбрі, Порту і Лісабоні, низка політехнічних і сільськогосподарських коледжів.

Португальські вузи не є легкодоступними, зазвичай до університетів вступають лише 10% випускників шкіл. У результаті португальці, які отримали університетську освіту, формують еліту суспільства.

НАВЧАННЯ У ПОРТУГАЛІЇ

Вищу освіту в Португалії розділено на університетську і політехнічну. Ці дві підсистеми взаємопов’язані, тому студенти можуть переходити з однієї системи вищої школи в іншу. Також можливим є перехід з державного освітнього закладу в приватний і навпаки. 

Для того, щоб відповідати принципам Болонської декларації, Португалія проводить реорганізацію системи вищої освіти. Зокрема через внесення змін в чинне законодавство. Було визначено принципи та інструменти створення єдиної європейської території вищої освіти, запроваджено кредитну систему (ESTC) та додатки до диплому. Зміни в законодавстві стосуються всіх навчальних закладів та освітніх програм. Отож нова структура вищої освіти виглядає таким чином.

Ліценціатура. Ступінь ліценціата надається й університетами, і політехнічними інститутами, та є ступенем першого циклу. Його можна отримати після періоду навчання, який включає в себе 180 залікових одиниць. Це, своєю чергою, є еквівалентом шести семестрам навчання. У низці перерахованих у національному або загальноєвропейському законодавстві випадків, ступінь ліценціата надається після семи або восьми семестрів навчання, еквівалентних 210 і 240 заліковим одиницям.

Магістратура. Ступінь магістра також надається університетами та політехнічними інститутами після трьох-чотирьох семестрів навчання та одержання відповідно 90 і 120 залікових одиниць. У політехнічній освіті цикл навчання для отримання ступеню магістра повинен гарантувати набуття студентом професійної спеціалізації. В університетській освіті навчання за магістерською програмою надає студенту академічну спеціалізацію, засновану на наукових дослідженнях, інновації та на підвищенні рівня наукової підготовки. Ступінь магістра також може бути надано після 10 - 12 семестрів навчання та отримання відповідної кількості кредитів.

Докторантура. Ступінь доктора може надаватися тільки університетами після завершення курсу вивчення академічної програми докторантури й успішного відкритого захисту дисертації.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Португалія в Україні

01901, м. Київ, вул. Івана Федорова 12, поверх 2

тeл.: +38 044 287-58-71 /72; факс: +38 044 287-20-66

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

www.secomunidades.pt/web/kiev

Міністерство науки, технології та вищої освіти Португалії

(Ministerioda Ciencia, Tecnologia e Ensino Superior)

www.mces.pt

Головне управління вищої освіти (Direccao-Geraldo Ensino Superior)

www.dges.mctes.pt

Фонд підтримки науки і технології (Fundacaopara a Ciencia ea Tecnologia)

www.fct.mctes.pt

Міністерство освіти Португалії (MinisteriodaEducacao)

www.min-edu.pt

Фонд Калустa Гулбенкяна (Fundacao Calouste Gulbenkian)

www.gulbenkian.pt

Детальніше в цій категорії: « РУМУНІЯ ПОЛЬЩА »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…