images/logo-edu.png

РУМУНІЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Румунія (рум. România) – держава у південно-східній частині Європи, розташована переважно у басейні нижньої течії Дунаю. На сході омивається Чорним морем. Румунія межує з Молдовою, Сербією, Угорщиною, Болгарією та з Україною на півночі.

Румунія лежить на межі Центральної і Східної Європи та Балканського півострову. У ній тисячоліттями перетиналися політичні і культурні впливи цих трьох комплексів.

Румунія – парламентська республіка. Глава держави – президент, уряд очолює прем’єр-міністр. Законодавчий орган – двопалатний парламент, який складається із Сенату і Палати депутатів.

Державна мова – румунська, відноситься до групи романських мов. У муніципальних утвореннях, де частка етнічних меншин перевищує 20% населення, в якості офіційної може також використовуватися мова цих меншин.

До Євросоюзу вступила 1 січня 2007 року.

Державний сектор вищої освіти в Румунії включає в себе 49 вищих навчальних закладів з 324 філіями, в країні працюють також 20 приватних вузів. Румунія підписала Лісабонську конвенцію 1997 року про взаємне визнання європейськими країнами академічних кваліфікацій, вона також є учасником Болонського процесу.

Перший у Румунії вищий навчальний заклад – Академія Святого Савви – було створено у 1694 році. 1864 року відкрито Бухарестський університет. Столиця сьогодні є найбільшим осередком вищої освіти в країні – тут у 21 вищому навчальному закладі навчаються близько 100 тисяч студентів.

НАВЧАННЯ У РУМУНІЇ

У Румунії здобуття вищої освіти забезпечується навчальними та дослідницькими установами, університетами, інститутами, академіями, консерваторіями та університетськими коледжами. Вищі навчальні заклади, як правило, складаються з декількох факультетів, університетських коледжів, відділень, кафедр і невеликих експериментальних лабораторій, що займаються науковими дослідженнями та експериментальним промисловим виробництвом. Ґрунтуючись на принципі самоврядування, університети можуть самостійно встановлювати графік навчання.

ПЕРШИЙ СТУПІНЬ. Базова освіта ділиться на два види:

Перший – це короткострокова університетська освіта протягом 2-3 років в університетських коледжах. Після закінчення навчання видається диплом, що засвідчує закінчення коледжу і здачу випускних іспитів (diplomă de absolvire). Випускники коледжів можуть продовжити університетську освіту відповідно до умов, встановлених конкретним навчальним закладом.

Другий вид – це довгострокова університетська освіта, після завершення якої видається університетський диплом, еквівалентний ступеню бакалавра (diplomă de licenţг).

ДРУГИЙ СТУПІНЬ. Другий ступінь вищої освіти пропонує спеціалізацію чи продовження освіти в університеті. Це навчання включає в себе:

• поглиблений курс (1 - 2 роки) для випускників університету, після закінчення видається диплом; 

• магістерське навчання (1 - 2 роки) для випускників університету;

• наукова аспірантура (2 - 3 роки), організована університетськими вченими радами, які функціонують самостійно. Навчання ведеться на міждисциплінарній основі та спрямоване на підвищення професійної спеціалізації;

• докторантура (4 - 6 років) пропонується університетами і дослідницькими інститутами у формі денного або вечірнього навчання.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Румунія в Україні

01030, м. Київ, вул. Коцюбинського, 8

тел.: +38 044 234-52-61, 234-00-40

факс: +38 044 235-20-25

www.kiev.mae.ro

Міністерство освіти, наукових досліджень та інновацій Румунії

(Ministerul Educaţiei, Cercetării şi Inovăriid in Romania)

тел.: +40 21 314-26-80

факс: +40 21 312-66-14

www.edu.ro

Детальніше в цій категорії: « СЛОВАЧЧИНА ПОРТУГАЛІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…