images/logo-edu.png

ШВЕЦІЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Королівство Швеція (швед. Konungariket Sverige) – держава у Північній Європі, у східній частині Скандинавського півострова (між Скандинавськими горами та Балтійським морем). Межує з Норвегією та Фінляндією. Територія країни розділена на чотири географічні регіони: Норланд, або Балтійський схил – Центральна Швеція, де багато озер; південний регіон Смоланд, що складається з лісистих плато, і півострів Сконе на південному кордоні Швеції. Їй також належать острови Готланд і Еланд.

Швеція з 1809 року є конституційною монархією, з 1719-го в країні функціонує парламентська система. Глава держави, Король Карл XVI Густав, має лише номінальні функції. Виконавча влада представлена Кабінетом міністрів, підзвітним однопалатному парламенту – Ріксдагу.

До Євросоюзу Швеція приєдналася 1995 року.

Ще в XX столітті Швеція була країною еміграції, нині ж вона держава, приваблива для іммігрантів. Тож сучасне шведське суспільство є мультикультурним, включає в себе представників різних етносів і народів.

У Швеції всі навчальні заклади є державними та надають освіту безкоштовно. Шведські виші прагнуть до універсальності освітніх послу, що спрощує систему управління та акредитації й призводить до інтенсивніших зв’язків між навчальними закладами та їхніми програмами, переходів студентів та викладачів з одних вишів до інших.

Водночас шведські вищі навчальні заклади достатньо самостійні у виборі партнерів та встановленні міжнародних зв’язків.

НАВЧАННЯ У ШВЕЦІЇ

У Швеції існує загальнонаціональний координаційний та інформаційний центр, що займається питаннями міжнародних контактів – Шведський Інститут (Svenska Institutet). Проте бажаючим продовжити в цій державі освіту слід спочатку звернутися до обраного навчального закладу та отримати згоду потенційного наукового керівника (для аспірантів та стажерів-дослідників). Після цього можна звертатися до інституту за фінансовою підтримкою, про яку також буде клопотати обраний заклад.

Вступити до вищого навчального закладу на перший щабель освіти для нерезидента практично неможливо. Для цього окрім володіння шведською та наявним еквівалентом шведського атестату зрілості необхідно надати серйозні обґрунтування свого прагнення вступити до вишу саме у Швеції, а також гарантії фінансового забезпечення протягом усього терміну навчання. Значно простіше зареєструватися на спеціальну програму навчання. Про наявність місць та вимоги до аплікантів можна дізнатися у Шведському Інституті. У багатьох вишах є спеціальні міжнародні програми, де навчаються англійською.

Система вищої освіти Швеції двоступенева.

ПЕРШИЙ СТУПІНЬ

Вища освіта базового рівня здійснюється у формі навчальних курсів. Причому студенти можуть вибрати окремі курси і комбінувати їх. За кожен присуджуються залікові одиниці або бали. Протягом одного року необхідно отримати 60 таких одиниць. Диплом (hogskoleexamen) присуджується за наявності не менше 120 (два роки очної форми навчання). Такий диплом можна отримати в усіх університетах та інститутах. Ступінь бакалавра (kandidatexamen) передбачає наявність 180 залікових одиниць, що відповідає 3 рокам навчання. Для отримання наступного ступеню магістра (magisterexamen) потрібно ще 120 залікових одиниць.

ДРУГИЙ СТУПІНЬ

Ступінь ліценціата (licentiatexamen) потребує 120 залікових одиниць (2 роки навчання та дослідницької діяльності, включаючи велику дипломну роботу) при наявності не менше 180 залікових одиниць від першого ступеню вищої освіти. Цей ступінь може присуджуватися як проміжний при навчанні за програмою на здобуття ступеню доктора наук (doktorsexamen). Для отримання докторського ступеню необхідно мінімум чотири роки навчання і 240 залікових одиниць. Докторська дисертація повинна описувати проведену наукову роботу і включати результати дослідження. Обов’язковою вимогою є опублікування й офіційний захист дисертації.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Швеції в Україні

Київ, 01901, вул. Iвана Франка, 34/33

тел.: (+38 044) 494-42-70, факс: (+38 044) 494-42-71

www.swedenabroad.com/kiev

Шведський Інститут (Svenska Institutet)

www.si.se

Офіційний сайт, присвячений навчанню в Швеції

www.studyinsweden.se

Відділ зі співпраці в галузі наукових досліджень (SAREC),

Шведське управління міжнародного співробітництва в галузі розвитку (SIDA)

www.sida.se

Відділ міжнародних програм

www.programkontoret.se

Міністерство освіти і науки Швеції (Utbildningsdepartementet)

www.sweden.gov.se/sb/d/2063

Національне агентство з вищої освіти (hogskoleverket)

www.hsv.se

Асоціація вищої освіти Швеції (Sveriges universitets-och hogskoleforbundet)

www.suhf.se

Детальніше в цій категорії: ЧЕХІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…