images/logo-edu.png

СЛОВАЧЧИНА

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Словацька Республіка (словац. Slovenská republika, Slovensko) – країна на сході Центральної Європи, межує з Чехією, Польщею, Україною, Угорщиною та з Австрією. З півночі та на північному сході оточена Карпатськими горами. Гориста місцевість становить понад 33% території країни.

Словаччина є унітарною державою та парламентською республікою з досить широкими повноваженнями президента. Він – глава держави й представляє її у зовнішніх відносинах. Президента обирають шляхом загальних прямих виборів на 5 років. Законодавчу владу представляє парламент – Національна рада Словацької Республіки.

До Євросоюзу Словаччина приєдналася 1 травня 2004 року.

Вищі навчальні заклади в країні бувають трьох видів: громадські, державні та приватні. Вони також діляться на три типи: університетські, неуніверситетські та професійні, які мають право надавати лише бакалаврський ступінь вищої освіти. Найкращими вважаються університет ім. Коменіуса в Братиславі, Технічний університет в Кошице, Словацький технічний університет у Братиславі, Словацький сільськогосподарський університет в Нітрі, університет Павла Йозефа Шафарика в Кошице.

Наукові дослідження проводять у вищих навчальних закладах передусім університетського типу, у професійних інститутах та в Академії наук – головній науковій установі Словаччини з філіями у кількох містах.

НАВЧАННЯ У СЛОВАЧЧИНІ

У Словаччині на сьогодні діють 20 громадських вищих навчальних закладів, 3 державні та 10 приватних. Відповідно до чинного законодавства вони забезпечують три рівні вищої освіти. Навчання на першому завершується присвоєнням випускникові ступеню бакалавра (bakalar), другому – магістра (magister), інженера (inzinier) та доктора медицини (doktor mediciny). Третій рівень веде до отримання ступеню доктора (doctorate / PhD).

Вступні вимоги до іноземних абітурієнтів не відрізняються від тих, що існують для громадян Словаччини. Рішення про зарахування до ВНЗ зазвичай ухвалюють на підставі середнього балу (відповідно до свідоцтва про повну середню освіту) і результатів вступних іспитів (деякі факультети враховують тільки останнє). Вступні іспити суттєво відрізняються залежно від обраної спеціальності й можуть бути письмовими, усними або у формі письмових тестів. У деяких вузах, наприклад в інститутах мистецтв, проводять також творчі конкурси. 

Якщо ви не відповідаєте усім вимогам щодо зарахування до того чи іншого ВНЗ, вам можуть запропонувати пройти навчання на підготовчих курсах, включаючи курси словацької мови (яка є однією з найспорідненіших з українською). Наприклад, в Інституті словацької мови та академічної підготовки іноземних студентів – незалежному підрозділі університету ім. Коменіуса в Братиславі.

Критерії прийому встановлюються кожним факультетом. До нього слід звертатися за інформацією про правила зарахування та для подачі заяви. Інформація про навчальні програми, викладання за якими ведеться словацькою та англійською мовами, доступна на сторінках міжнародних відділів та факультетів в мережі Інтернет. Інформацію про розмір платні за навчання також можна отримати в міжнародних відділах університетів.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Словацької Республіки в Україні

01901, м. Київ, вул. Ярославiв Вал, 34

тел.: +38 044 272-03-10, 272-13-10, 272-62-03; факс: +38 044 272-32-71

www.slovakia.kiev.ua

Словацька академічна асоціація міжнародної співпраці (SAAIC)

неурядова організація, що працює спільно з Міністерством освіти Словаччини та координує освітні

програми Європейського Союзу, включаючи “Еразмус” та “Леонардо да Вінчі”.

www.saaic.sk

Інститут мовної та академічної підготовки іноземних студентів університету ім. Коменіуса

www.cdvuk.sk

Міністерство освіти Словацької Республіки

(MinisterstvoŠkolstva SR)

www.minedu.sk

Словацька академічна інформаційна агенція

(Slovenska akademicka informačna agentura - SАIA, n.o.)

www.saia.sk

Детальніше в цій категорії: « СЛОВЕНІЯ РУМУНІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…