images/logo-edu.png

СЛОВЕНІЯ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Республіка Словенія (словен. Republika Slovenija) розташована на півдні Європи, між південно-східними Альпами і північною частиною Адріатичного моря. Межує з Італією, Австрією, Угорщиною та Хорватією.

Словенія – парламентська республіка. Главою держави є президент, якого обирають на 5 років. Він ділить виконавчу владу з Кабінетом міністрів, якого призначає парламент. Адміністративно країну розмежовано на 201 громаду, 11 з яких мають статус міста. Рівень життя в ній один із найвищих серед держав Центральної Європи.

Словенія проголосила незалежність від Соціалістичної Федеративної Республіки Югославія 25 червня 1991 року, після чого до республіки було введено югославські війська. Ві йна тривала 10 днів, конфлікт було припинено за допомогою Євросоюзу. До ЄС Словенія вступила 1 травня 2004 року. Освіті та науці в Словенії приділяють велику увагу. Зростає кількість іноземних студентів, що приїздять туди на навчання. У країні функціонують 37 вищих спеціальних навчальних закладів і 4 університети. На потреби освіти витрачають понад 6% ВВП. 15% службовців у Словенії мають університетську освіту.

За кількістю наукових працівників та науково-дослідних інститутів Словенія нарівні з розвиненими європейськими країнами. Особливу увагу там приділяють таким галузям як біокібернетика, біохімія, молекулярна біологія, біотехнологія, робототехніка, автоматизовані вимірювальні системи, комп’ютерний контроль великого спектру виробничих процесів. У країні працюють десятки науково-дослідницьких інститутів, лідером серед яких є Інститут Йозефа Стефана у Любляні.

НАВЧАННЯ У СЛОВЕНІЇ

Чотири словенські університети – університет Любляни (www.uni-lj.si), університет Марібору (www.uni-mb.si), Приморський університет (www.upr.si) і університет Нова Горіци (www.p-ng.si) включають у свої структури 44 факультети. Також у країні є художні академії, професійні коледжі та десять приватних вищих навчальних закладів.

Перший ступінь університетської освіти

Програми професійної освіти тривають від трьох до чотирьох років. Їх пропонують професійні коледжі, а також деякі факультети університетів. Програми передбачають практичну підготовку в різних областях і закінчуються випускним іспитом. Після навчання студенти отримують диплом інженера (inženir) або дипломованого інженера (diplomirani inženir). З ними випускники можуть працювати за фахом або продовжувати свою освіту на наступних рівнях.

Другий ступінь університетської освіти

Програми академічної освіти тривають від чотирьох до шести років і закінчуються захистом дипломної роботи. Студенти отримують університетський диплом (univerzitetna diploma) і професійну кваліфікацію в певній галузі. Наприклад, випускник університету (univerzitetni diplomirani), випускник академії (akademski), інженер з університетським дипломом (univerzitetni diplomirani inženir), викладач (profesor), доктор медицини (doktor medicine) і т.ін. Після цього вони можуть працювати за фахом або продовжувати свою освіту на наступному рівні.

Третій ступінь університетської освіти

Програми академічної освіти третього рівня дають змогу отримати кваліфікації спеціаліста (specialist), магістра природничих / гуманітарних наук (magisterznanosti / umetnosti) і доктора природничих / гуманітарних наук (doktorznanosti / umetnosti). Мінімальною вимогою для програм з підготовки фахівців (specializacija) є закінчений перший ступінь вищої освіти. Програми тривають від одного до двох років. Після успішного захисту дипломної роботи випускники отримують кваліфікацію спеціаліста (specialist) в певній галузі спеціалізації. Для навчання на магістерських програмах (magisterij) потрібен завершений другий ступінь вищої освіти. Навчання триває не менше двох років й також закінчується захистом дисертації. Після цього студенти отримують ступінь магістра природничих наук або магістра гуманітарних наук в галузях спеціалізації.

Чотирирічні програми докторантури, на які кандидати можуть бути зараховані після закінчення другої стадії навчання, ведуть до отримання наукового ступеню доктора. Програма докторантури для кандидатів із вченим ступенем магістра триває 2 роки. Студенти, зараховані на чотирирічну докторську програму, після завершення другої стадії навчання можуть перервати його за цією програмою і перейти на програму підготовки магістрів.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Республіки Словенія в Україні

01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 48, пов.4

тел.: +38 044 585-23-30, факс: +38 044 585-23-43

www.kiev.embassy.si

CMEPIUS - Центр з підтримки мобільності та європейських програм

(Centre for Mobility and European Programmes)

Obzeleznici 16, SI-1000 Ljubljana, Slovenia; www.cmepius.si

Фонд Ad futura (Науково-освітній фонд Республіки Словенія)

Kotnikova 34, 1000 Ljubljana, Slovenia

тел.: +386 14 34-10-80, факс: +386 14 34-10-92; www.ad-futura.si

Міністерство освіти і спорту Словенії www.mss.gov.si

SRCe– Студентський інформаційний центр

Міжнародна штаб-квартира студентської організації університету Любляни

Kersnikova 4, 1000 Ljubljana, Slovenia; тел: +386 14 38-02-53

 

Детальніше в цій категорії: « СПОЛУЧЕНЕ КОРОЛІВСТВО СЛОВАЧЧИНА »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…