images/logo-edu.png

СПОЛУЧЕНЕ КОРОЛІВСТВО

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Велика Британія (англ. Great Britain), повна назва Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії – острівна держава, розташована біля північно-західного узбережжя континентальної Європи. Складається з Англії, Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Останні три мають значний рівень автономії. Омивається Атлантичним океаном, Північним морем, протокою Ла-Манш та Ірландським морем.

Велика Британія – унітарна держава, конституційна монархія з парламентською системою управління. Спадковий монарх (нині це Королева Єлизавета ІІ) має радше символічні функції й не відіграє суттєвої політичної ролі. Особливістю Великої Британії є відсутність у ній кодифікованої конституції. Під нею розуміється сукупність різних документів, що регулюють питання конституційного характеру, статути або акти парламенту, судові прецеденти, неписані звичаї та угоди. Британія вважається батьківщиною сучасної парламентської демократії. Столиця держави – місто Лондон, одне з найбільших у Європі й найважливіший світовий фінансово-економічний центр. Британія вважається батьківщиною сучасної парламентської демократії.

До Європейського Союзу приєдналася 1973 року.

У XIX ст. і в першій половині XX ст. Велика Британія була найпотужнішою економікою в світі й досі зберігає значний економічний, культурний, військовий, науковий та політичний вплив. Англія і Шотландія ще в XVII ст. стали центрами наукової революції. Велика Британія очолила промислову революцію у XVIII ст. 

Система вищої освіти Великої Британії пройшла перевірку часом і вважається зразковою. Вона надає значні переваги та розкриває великі можливості для випускників. Зокрема нині, коли англійська мова є мовою міжнародного спілкування.

НАВЧАННЯ У СПОЛУЧЕНОМУ КОРОЛІВСТВІ

У Сполученому Королівстві більше сорока університетів. Оксфорд і Кембридж є провідними й найстарішими навчальними закладами, заснованими відповідно у XII і XIII ст. Найбільший на сьогодні Лондонський університет. Привабливими є також університети Единбургу, Лідса, Глазго, Бірмінгема, Ліверпуля та Брістоля.

Система вищої освіти Сполученого Королівства складається з трьох основних видів освітніх установ: університети, коледжі та вищі школи, а також художні та музичні коледжі. Раніше було усунуто межу, що розділяла університети та політехнічні інститути, останні також отримали статус і титул університетів. Вища освіта Великої Британії чотириступенева: бакалаврат, магістратура, докторантура та наукові дослідження.

Ступінь бакалавра – базовий курс вищої освіти. Триває 3 - 4 роки, після закінчення курсу студенти отримують ступінь бакалавра гуманітарних наук, бакалавра природничих наук або інших областей спеціалізації. У деяких університетах і коледжах вищої освіти після закінчення дворічного курсу навчання можна отримати диплом про вищу освіту (DiphE). У низці вишів студенти зобов’язані пройти вступний курс перед початком навчання на бакалавра. При навчанні за програмою, в якій чергується теорія і практика, потрібен додатковий рік для проходження практики на виробництві. В деяких університетах є інтенсивні дворічні курси навчання, студенти яких займаються і протягом канікул.

Ступінь магістра. Надається в результаті 1 - 2 років навчання після закінчення бакалаврату. Програма передбачає навчання в області спеціалізації. У деяких випадках ступінь присуджується за результатами письмових іспитів, але кандидатам зазвичай необхідно представити та захистити дисертацію. Іноді магістерський ступінь (наприклад, в Імперіал-коледжі в Лондоні) присуджується на першому ступені вищої освіти після 4 або 5 років навчання. 

Ступінь магістра філософії, доктора філософії. Третій ступінь вищої освіти присвячено виключно дослідницькій діяльності. Після 2 додаткових років навчання в університеті та успішного захисту дисертації присвоюється ступінь магістра філософії (Master of Philosophy MPhil). Через 3 роки подальшого навчання після завершення магістерської програми кандидат може представити дисертацію на здобуття ступеня доктора філософії (Doctor of Philosophy – DPhil або PhD).

Наукові дослідження. Підвищений рівень докторського ступеню можуть здобути фахівці в області юриспруденції, гуманітарних та природничих наук, медицини, музики і теології після того, як здійснять певний обсяг дослідницької роботи.

Цілком імовірно, що британські коледжі й університети визнають свідоцтва про освіту, отриману вами в Україні. Найпростіший спосіб з’ясувати це – зв’язатися з навчальним закладом. Якщо це неможливо, зверніться до найближчого відділення Британської Ради або напишіть до Національного Британського інформаційного центру офіційного визнання свідоцтв про освіту (NARIC). Якщо у вас уже є український диплом про закінчення вищого навчального закладу, майте на увазі, що його академічна кваліфікація займає проміжне положення між “A-levels” GCE і ступенем бакалавра. У британських навчальних закладах вступні вимоги дуже різні, отож з таким дипломом можна вступити й на другий, і на передостанній курс університету, і навіть на постдипломний курс на отримання ступеню магістра. “Вартість” вашого диплому необхідно з’ясувати в приймальній комісії того університету, куди ви хочете вступити. Візьміть до уваги також, що існує й міжнародний бакалаврат (IВ) – дворічний навчальний курс, що включає вивчення шести дисциплін.

На рівні післядипломного навчання британські університети мають право встановлювати власні правила прийому. Для такого навчання необхідно мати вчений ступінь першого щабля з відповідної дисципліни. Інколи потрібен досвід роботи, часом - на курсах, по закінченні яких ви одержуєте посвідку про право на викладання – досить тільки бажання викладати. Оскільки навчальна програма науково-дослідного курсу післядипломного навчання дуже вузькоспеціалізована, іноземним студентам пропонується спочатку пройти теоретичний післядипломний курс з обраної дисципліни, успішне завершення якого (ступінь магістра) може гарантувати місце на науково-дослідному курсі.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Сполученого Королівства в Україні

01025 м. Київ, вул. Десятинна, 9

тел.: +38 044 490-36-60, факс: +38 044 490-36-62

www.ukinukraine.fco.gov.uk

Британська Рада www.britishcouncil.org/ukraine

Освіта у Великій Британії www.study-england.com.ua/ua

Британські стипендії Chevening www.chevening.com

Рада з міжнародної освіти

(TheCouncilforInternationalEducation, UKCOSA) www.ukcosa.org.uk

Міністерство освіти й професійної підготовки Сполученого Королівства www.dfes.gov.uk

Університети Сполученого Королівства www.universitiesuk.ac.uk/pages/default.aspx

Асоціація університетів Британської співдружності націй

(Association of Commonwealth Universities) www.acu.ac.uk

Університети Шотландії www.universities-scotland.ac.uk

Інформаційна служба Ради незалежних шкіл www.isc.co.uk

Детальніше в цій категорії: « УГОРЩИНА СЛОВЕНІЯ »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…