images/logo-edu.png

УГОРЩИНА

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Угорщина (угор. Magyarország) – держава в центрально-східній Європі, розташована між Карпатами, Альпами і Дінарськими горами. Майже три чверті її території є рівниною. Межує з Україною, Австрією, Словаччиною, Румунією, Хорватією та Словенією. Адміністративно Угорщина поділена на 19 медьє (областей) та Будапешт – місто республіканського підпорядкування, прирівнене до медьє.

Угорщина – парламентська республіка. Законодавча влада належить однопалатному парламенту. Він обирає прем’єр-міністра та президента. Останній є главою держави. 

Державна мова – угорська, вона входить до фінно-угорської мовної групи і є однією з найскладніших у Європі. Найближчі до неї мови народів ханти та мансі.

Угорщина має багатовікові освітні традиції, вона зробила важливий внесок у світовий інтелектуальний спадок. Виходцями з цієї держави є 13 Нобелівських лауреатів. Перший університет Угорщини було відкрито 1367 року в місті Печ, а сучасна система освіти сформувалася вже в кінці ХІХ століття. Угорські вищі навчальні заклади добре відомі за межами країни дбайливо збереженими традиціями, якісною підготовкою фахівців і високим рівнем викладання.

Шість років тому в Угорщині було запроваджено європейську систему перехідних кредитних балів (credits), згідно з якою один такий бал нараховується за кожні підтверджені 30 годин роботи студента – як групової, так і самостійної (лекції, семінари, виконання домашніх завдань, бібліотечні години і т. ін.). Угорські вищі навчальні заклади – це акредитовані автономні, державні або недержавні установи.

НАВЧАННЯ В УГОРЩИНІ

Система вищої освіти в Угорщині є дуалістичною, там співіснують університети й коледжі. Деякі коледжі входять до складу університетів і мають при них статус «коледжів-факультетів». Університети також можуть пропонувати курси, відповідні за рівнем курсам коледжів. Курс навчання за програмою коледжу (відповідає програмі бакалавра) триває від 4 до 5 років, так само й курс навчання за університетською програмою (відповідає програмі магістра). Виняток становлять медичні університети, де навчаються 6 років.

У 1999 році Угорщина приєдналася до Болонської конвенції. У рамках цього процесу з вересня 2006 року на всіх рівнях було запроваджено двохступеневу систему навчання, відповідну Болонській моделі (бакалаврські та магістерські програми).

Нині система вищої освіти Угорщини включає в себе 18 державних університетів, один громадський університет, 12 державних коледжів, 26 клерикальних освітніх установ і 9 коледжів, керованих громадськими фондами.

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДЕТАЛЬНІШУ ІНФОРМАЦІЮ

Посольство Угорської Республіки в Україні

м. Київ 01034, вул. Рейтарська, 33

тел.: (+38 044) 230-80-01, факс: (+38 044) 272-20-90

www.mfa.gov.hu/emb/kiev

Угорська рада зі стипендій

BALASSI INTEZET, MOB IRODA. 1519 BUDAPEST PF.385. HUNGARY.

www.scholarship.hu

Угорська рада з освітньої акредитації www.mab.hu/english

Міністерство освіти Угорщини www.ok m.gov.hu

Путівник по Угорщині www.tka.hu/pages/en/index.php?page

Громадський фонд Tempus www.tpf.hu

Інститут Балаші (BalassiInstitute) www.bbi.hu

Центральноєвропейський університет www.ceu.hu

Детальніше в цій категорії: « ФІНЛЯНДІЯ СПОЛУЧЕНЕ КОРОЛІВСТВО »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…